Emine Akçay'ın intiharına eşini kadın çetesinin dolandırması neden olmuş

Emine Akçay'ın intiharına eşini kadın çetesinin dolandırması neden olmuş
Adana’da 8 aydır kirasını ödeyemediği evde iki çocuğunun ısınması için saç kurutma makinesini çalıştırıp, diğer odada kendini tavana asarak yaşamına son veren 26 yaşındaki Emine Akçay’ın ölümünün perde arkasında, eşi Hüseyin Akçay’ın Bulgaristan’daki çete

Merkez Seyhan İlçesi’nde sefalet içinde yaşadığı evde intihar eden Emine Akçay’ın cenazesi İmamoğlu İlçesi’ne bağlı Sayca Köyü’nde toprağa verildi. 8 yıllık eşini kaybetmenin acısını sarsılan Hüseyin Akçay, çocukları 6 yaşındaki İsa ve 7 aylık Kardelen ile birlikte, dedesi Kazım Akçay’ın Sarıçam İlçesi’ndeki evine gitti. Akçay ailesi burada taziyeleri kabul ederken, kaynakçılık yapan 36 yaşındaki Hüseyin Akçay ve babası Kazım Akçay’ın ağzını bıçak açmadı.

EMİNE’NİN AİLESİ TEPKİLİ

Emine Akçay’ın, İmamoğlu İlçesi’nde oturan annesi 50 yaşındaki Cennet Konur ve kız kardeşi Ayşe Ünal ile akrabaları, şok iddialarda bulundu. Yakınları, Emine Akçay’ın babasından kalan mirası satıp aldığı 60 bin lirayı, eşi Hüseyin Akçay’ın, Bulgaristan’dan telefonla arayıp arkadaşlık kurarak paralarını dolandıran kadın çetesine kaptırmasıyla bulanıma girip ölüme gittiğini söyledi.

Emine Akçay’ın kuzeni Nuh Konur, eniştesi Hüseyin’in düzenli bir işi olmadığını belirterek şunları söyledi:

"Emine tarım işçiliği yaparak evi geçindiriyordu. Hamileliği nedeniyle tarlalarda çalışamayınca bir yıl kadar önce babasından miras kalan evi ve tarlayı sattı. 60 bin liraya sattıklarını biliyoruz. Bu parayla rahat rahat geçinirlerdi. Ama Adana’ya giden ailemizin kadınları evdeki sefaleti görünce parayı ne yaptıkları sormuşlar. Emine bir şey söylememiş. Eve eşya alalım, yardım edelim dediklerinde de kabul etmemiş. Miras kalan evin ve arsanın satışı konusunda aralarında huzursuzluk yaşanmış. Annesinin de eşinden kalan emekli aylığı var. Annesi, kızının boşanıp, İmamoğlu’na gelmesini istemiş. ’Emekli aylığım var. Osmaniye’deki evden de kira gelir. Geçim yaparız’ demiş. Ama Emine ’Eşimi seviyorum’ deyip razı olmamış."

Emine Akçay’ın amcasının kızı 27 yaşındaki Meral Bulut da "Babasından kalan bir ev ve tarlayı sattı. 60 bin lira paraları vardı. Bu para bir yıl içinde nasıl bitti, nereye harcadılar? Emine’nin sefalet içinde yaşamaması için akraba olarak yardımda bulunmak istedik. Eşya, erzak alalım dedik. Emine kabul etmedi. 60 bin lira para bir senede geçim yapmayla bitecek para değil. Kocası yedi, içti paraları savurdu" dedi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com