Emine Ayna da Mahkemeye Zorla Getirilecek!

Emine Ayna da Mahkemeye Zorla Getirilecek!
Emine Ayna hakkında yeniden zorla getirme kararı..

BDP Mardin Milletvekili Emine Ayna hakkında daha önce çıkartılan "zorla mahkemeye getirme" emrinin yerine getirilmesi için bir kez daha müzekkere yazılmasına karar verildi.


Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, BDP Mardin Milletvekili Emine Ayna hakkında devam eden bir dava kapsamında talimatla ifadesinin alınması konusunda daha önce çıkartılan "zorla mahkemeye getirme" emrinin yerine getirilmesi için bir kez daha müzekkere yazılmasına karar verdi.

Ayna’nın başka bir ilde yargılandığı dava kapsamında, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen talimat duruşmasına katılan olmadı.

Mahkeme Başkanı Hasan Şatır, Emine Ayna’nın duruşmada hazır edilemediğini kaydederek, bu konuda yazılan müzekkereye verilen cevapta, milletvekili Ayna’nın BDP Genel Merkezi’nde bulunmadığı, nerede olduğu da bilinmediğinden hazır edilemediğinin belirtildiğini aktardı.

Cumhuriyet Savcısı Kubilay Taştan, sanık Ayna’nın önceki celse yazılan müzekkere doğrultusunda hazır edilerek savunmasının alınması için Ankara Emniyet Müdürlüğüne yeniden müzekkere yazılmasını istedi.

DURUŞMA ERTELENDİ
Mahkeme, Emine Ayna hakkında, CMK’nın 146. ve 199. maddeleri uyarınca günsüz zorla getirme emri çıkartıldığından bu emrin yerine getirilmesi ve sanığın günsüz olarak hazır edilmesi için yeniden müzekkere yazılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Ayna, "Terör örgütünün propagandasını yaptığı" iddiasıyla Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanıyor.

TUNCEL İÇİN DE AYNI KARAR
Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in de “suçu ve suçluyu övdüğü” iddiasıyla yargılandığı davada, ifadesinin alınması için yeniden “günsüz olarak zorla hazır edilmesi” kararını verdi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com