Emine Erdoğan BM'ye Seslendi

Emine Erdoğan BM'ye Seslendi
Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuştu.

Birleşmiş Milletler'in kadının statüsü komisyonuna seslenen Emine Erdoğan, kadınların verdiği eşitlik mücadelesine dikkat çekti.

Erdoğan, “Kadınlar, hibe değil, sadaka değil, insan onuruna yaraşır bir şekilde var olma hakkı istiyor ve artık çok daha güçlü şekilde bunun için mücadele veriyorlar” dedi.

Emine Erdoğan, katılımcıları Türkiye'de yürüttüğü projeler hakkında da bilgilendirerek; “Ülkemde şu anda, özellikle eğitim noktasında yürütülen kampanyalar, geleceğin annelerini eğitiyor ve gelecek nesiller adına umut verici bir tabloyu müjdeliyor.

Eğitimle birlikte, siyasal, sosyal ve ekonomik haklarda her geçen gün iyileştirmeler yapılıyor. En son, 2010 yılında gerçekleşen bir Anayasa değişikliği ile kadın hakları geliştirildi, kadınlara pozitif ayrımcılık yapılması güvence altına alındı” ifadesini kullandı.

Emine Erdoğan'ın konuşmasını dinleyenler arasında Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Güldal Akşit, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan ve kızı Sümeyye Erdoğan da vardı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com