Emine Ülker Tarhan AKP'li vekillere tek tek fırça attı!

Emine Ülker Tarhan AKP'li vekillere tek tek fırça attı!
Dün görüşülen HSYK taslağında AKP'li vekiller ile CHP'li vekiller arasında tartışmalar yaşandı. Dün Meclis'te Emine Ülker Tarhan rüzgarı esti.
Dün Meclis Genel Kurulu'nda görüşülen HSYK taslağı görüşüldü. CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan söz alarak AKP'ye ağır eleştirilerde bulundu. “Darbe yaygarasıyla darbe yaptınız. Darbecilerden ne farkınız var?” diyen Tarhan'a AKP'li milletvekilleri tepki gösterdi. Sıralara vuran AKP'li vekiller Tarhan'a sözlü sataşmada bulundu. Tarhan'da bunun üzerine  “Size burada bir şeyler öğretmekten yoruluyorum. ‘Siz hepiniz oradaydınız be’ diyor Başbakanınız… Müthiş üslubu ile katılıyorum Başbakanınıza, hepiniz oradaydınız be, oradaydınız” diyerek cevap verdi.
 
Emine Ülker Tarhan sözlerini şöyle sürdürdü: “Çocukken biz o ayakkabı kutularının içinde ipek böceği beslerdik. İpek böceği beslediğimiz o ayakkabı kutuları artık kavgada küfür ya. Darbeler bitti diyorsunuz ama belli ki aktörler değişti, senaryo aynı. Kendi derin devletinizi yaratmaya çalışıyorsunuz. Bir paralel bakanınız bile var. Adalet Bakanlığı koridorlarında aslında başka bir bakanın, paralel bakanın sözü dinleniyormuş biliyor musunuz” dedi.
 
"YARGIYA EL KOYUYORSUNUZ"
 
Emine Ülker Tarhan’ın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a dönerek, “Bugün itibariyle siz bu metin ile aslında yargıya el koyuyorsunuz. Sizin yaşınız yeter mi bilmem ama darbeciler de bir zamanlar yargıya el koymuştu, siz hatırlıyor musunuz? Ben hatırlıyorum” demesi salonda gülüşmelere neden oldu.
 
TARHAN’DAN METİNER’E: HUKUK BİLMİYORSUN, KONUŞMA
 
Tarhan, konuşması esnasında AKP'li Mehmet Metiner’e dönerek, “Sen sus, çünkü hukuk bilmiyorsun, hiçbir şekilde konuşma, hakkın yok buna” ifadelerini kullandı.
 
"HEPİNİZ ORADAYDINIZ BE"
 
Sözlerine “Darbe yaygarası ile darbe yaptınız. Ne deyim ben size yahu, ne deyim, şimdi bir farkınız var mı sizin darbecilerden?” diye devam eden Tarhan, demokrasilerde evlatlıktan reddetmek diye bir denetim müessesesi olmadığını söyleyerek, “Size burada bir şeyler öğretmekten yoruluyorum. ‘Siz hepiniz oradaydınız be’ diyor Başbakanınız… Müthiş üslubu ile katılıyorum Başbakanınıza, hepiniz oradaydınız be, oradaydınız” dedi.
 
AKP'Lİ SATIR’DAN TEPKİ
 
Tarhan’a yanıt veren AKP Grup Başkanvekili Belma Satır ise, “Bir kadın parlamenterin konuşmasında be, yahu sözlerini son derece rahatsız edici ve itici buldum. CHP’nin bazı kadın milletvekilleri şiirsi konuşsalar da içerik olarak son derece çirkin buluyorum. Burada sadece bağırıyorsunuz, çağırıyorsunuz ama hiçbir sonuç alamıyorsunuz. Martta hep birlikte görüşeceğiz inşallah” dedi.
 
”MİLİTANIM, VAR MI DİYECEĞİNİZ”
 
Yeniden kürsüye gelen Tarhan, AKP'lilerin “Militan, militansın sen” sözlerine karşı “Yargı güvencesinin, yargı bağımsızlığının, hukukun militanıyım. Hırsız olmaktansa militan olmayı tercih ediyorum. Ahlaksızlığın yanında durmaktansa yargının militanıyım, var mı diyeceğiniz” dedi.

HSYK TASLAĞININ 1. MADDEESİ ÇIKARILDI!
 
HSYK’nın yapısında değişiklik yapan kanun teklifinin 8 maddesi görüşüldü, son dakika değişikliği ile 1. maddesi tekliften çıkarıldı.(BCE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com