Emine Ülker Tarhan'dan AKP'ye mağduriyet tokatı!

Emine Ülker Tarhan'dan AKP'ye mağduriyet tokatı!
CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, yine Erdoğan'ı ve AKP'li vekilleri çok kızdıracak.
CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda kendisine AKP'li vekillerce yöneltilen suçlamalara cevap veren Emine Ülker Tarhan "Pantolonlu bacılarına da biz engel olmuşuz öyle mi, korkmayın yaşam boyu mağduriyet ödülünü size versinler biz istemiyoruz. Ama ispat etsinler oturup mıy mıy dedikodu yapmaktan vazgeçsinler" dedi.
 
 "Yaşam boyu mağduriyet ödülünü size versinler" diyerek AKP'lileri eleştiren Tarhan  "Bakın biz mazbut insanlarız, inancı da ideolojiyi de şova dönüştürüp, mecliste görevimizi yapmak yerine magazin demeçler vermeyiz. Zorunlu kalınca konuşuruz ve insanlara dayanaksız suçlamalar yapmayız. Hatırlayın sureti haktan görünmek istediler bir ara pantolon serbestisi geliyordu. Hepimiz sevindik, destek verdik. 
 
Ben ki, bir pantolon mağduruyum. Ancak teklifi geri çektiler mi, çektiler… artık Akit suflesiyle mi yaptılar bilmem. Şimdi hayal kırıklıklarını bastırmak için kollektif bir saldırıya giriştiler. AKP’nin kadın grup başkanvekili o dönemi bilmiyor olsa gerek, ilk icraatı bir kadına söz atarak kavga alanı yaratmak oldu."  dedi.
 
AKP'NİN ŞOVLARI ELLERİNDE PATLADI!
 
Kendisinin özel ve çalışma hayatında her zaman pantolon giymeyi tercih ettiğini vurgulayan Tarhan, "Size soruyorum, herhangi bir partiden bir kadın milletvekilinin genel kurulda pantolon giymesine ben nasıl engel olabilirim? Hangi partiler nasıl bir anlaşma ya da protokol yapmış ki, ben engel olmuşum. Şovları ellerinde patladı, kavga arıyorlar ama ben kavga etmeyeceğim" dedi. 
 
Kenidsine yöneltilen 'pantolanla Meclis'e gelemyi Emine Ülker Tarhan engelledi' diyenlere ağır eleştiriler yönelten Tarhan şunları söyledi:
 
MİT MÜSTEŞARINI DA BİR GECEDE BEN KURTARDIM
 
Pantolonla genel kurula girmek istemişler de ben engel olmuşum öyle mi? Pekala itiraf ediyorum. Onlar değil hepsini ben yaptım. Muktedirlerin muktediri diyebilirsiniz bana. Kapıda bekleyip gelenlere engel oldum, gerici statükonun mimarı 4+4+4’ü adam döverek ben genel kuruldan geçirdim. Mit müsteşarının da bir gecede ben kurtardım. Pes doğrusu. 
 
VAPURDAN İNENLERİ DENETLEYEN ZİHNİYET
 
Kadınların giyimini takıntı haline getirip işten attıran, vapurdan inenleri denetleyen zihniyet, benim pantolona karşı olduğumu söyleyecek öyle mi? Onlar benden her platformda dersini alır. Bunlar kadını özgür kılıp, bize pantolon bahşedecekmiş öyle mi? Aslında pantolon düzenlemesi değerlidir. Ama o gün yapsalardı daha değerliydi. Bunu vicdanlı oldukları için değil, şov için yaparlar. Hatta pantolon verdik, astarını da verdik diye övünürler. 
 
4'Ü DIŞINDA KENDİ KADIN MİLLETVEKİLLERİ DİNİN EMİRLERİNİ YERİNE GETİR MİYOR MU?
 
Kendilerini temiz, bizi kirli ilan edenler, bize pantolon bahşedeceklermiş öyle mi, bize birisi zaten bunu bahşetmişti. Bu arada onlara göre biz kirliysek, milyonlarca kadın onlara göre kirliyse eğer, kirlenmek gerçekten güzeldir. Diğer kadınları dinin gereğine aykırı davranmakla suçlamak nefret söylemidir. Dördü dışında kendi kadın milletvekillleri dinin gereğini yerine getirmiyor mu? Günahkarlık, kirlilik bunlar çok çirkin şeyler. Varsa aralarında benim kadar temiz günahsız, ilk taşı ondan bekliyorum, o atsın
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com