Emine Ülker Tarhan'dan Erdoğan'a tokat gibi konuşma!

Emine Ülker Tarhan'dan Erdoğan'a tokat gibi konuşma!
Emine Ülker Tarhan'ın konuşmasına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç bile hayran kaldı.
2014 Bütçe görüşmelerinde CHP milletvekili Emine Ülker Tarhan Başbakan Erdoğan'a ağır sözlerle yüklendi. Tarhan konuşmasında “Yurtta, dünyada beton atmaktan zenginleştiniz.” “ODTÜ’yü kanatmadan yol yapamaz mıydınız? Yalova Köşkü’nü hiç mi örnek almadınız? Cumhuriyetin tüm yaptıklarını hem satıp, hem demir ağlara sardırıp kurucusuna dil uzattınız. Diktiği ağaçları söküp kendinize AKsaray yaptınız. Onca satışa, rağmen başınız belada. Para azaldı galiba. Alelecele Katar’a niye gitmişti sahi başbakan?“ konularına değindi.
 
Erdoğan'ın Gezi Parkı eylemlerinde polis destan yazdı demesini eleştiren Tarhan  “kimisi gaz odası, kimisi gaz bombası destanı yazarmış,” diye devam etti. Başbakan’ın oğlunun gemileri için “helal” sertifikası var mı diye soran Tarhan, Başbakan’ın artık ciddiye alınmadığını, başkanlık hayallerinin bittiğini ve tuttuğu takımın maçlarının 34. dakikasında çıkacağını çünkü itiraza tahammülü olmadığını, muhafazakâr ama asla demokrat olmadığını belirtti.
 
Başbakan Erdoğan’a “siz, hem de kendi yarattığınız adaletinizle yargılanmayı hak ediyorsunuz. İşte bu yüzden iktidarı kaybetmekten, en çok da demokratik yollardan kaybetmekten korkuyorsunuz.” diyen Tarhan sözlerini, “çekip gitmesi gereken birisi varsa o da sizsiniz,” diyerek tamamladı.
 
HİTLERİN ÖZELLİKLERİ
 
Hitler'in özelliklerini sayan Emine Ülker Tarhan “komşuyu komşuya düşman eden, gaz kullanmayı, kadınların çok çocuk doğurmasını tercih eden, komşularıyla savaşmak isteyen Hitler kendini dinsel bir imparatorluğun başı zanneden, kendinden geçmiş bir megolaman ve insanlıktan uzak bir faşistmiş ve bıyık seçimi de muhteşemmiş,” dedi.
 
ARINÇ BİLE HAYRAN KALDI!
 
Emine Ülker Tarhan'ın bu sert sözlerine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın sert bir şekilde cevap vermesi beklenirken Arınç  hiç yapmadığı bir şeyi yapıp, Emine Ülker Tarhan’ı överek, “Şimdi Emine Ülker Tarhan hanımefendi çok acı şeyler söyledi, ama üslubuyla söyledi. Buna kızmaya hakkımız yok ki. Bağırmadı, çağırmadı...diyerek kendisinden beklenmeyen bir tespitte bulundu.
 
ARINÇ AKP'DEN DÖVÜŞEREK AYRILACAK!
 
Bülent Arınç'ın Emine Ülker Tarhan'ın öven konuşmasının arkasında Erdoğan ile düşdükleri fikir ayrılıklarının neden olduğu iddia edilirken Ankara kulislerinde aktif siyaseti bırakacağı söylenen Arınç’ın dövüşerek çekilmeye karar verdiği görüşü hakim. Tarhan’ın Başbakan için yaptığı eleştirilere Bülent Arınç’ın da susarak hak verdiği, sükutun ikrardan geldiği konuşuluyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com