Eminike Türkiye'ye gelebilecek mi?

Eminike Türkiye'ye gelebilecek mi?
Bugün çekilen kurada Emenike'nin takımı Spartak Moskova'nın Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe ile eşleşmesinin ardından Türkiye'ye gelip gelmeyeceği, gelirse gözaltına alınıp alınmayacağı merak konusu oldu.
Emenike'nin adli açıdan yargılamasına devam ediliyor.
 
Emenike hakkında şike davası kapsamında dava açıldı. Ancak futbolcu yurtdışında olduğu için davalara katılmadı. 2 Temmuz’da şike davasına karar veren İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi , Emenike’nin dava dosyasını da ayırdı. Emenike hakkında hüküm vermeyen mahkeme, Emenike’nin ifadesinin alınması için Rusya Adli Makamlarına yazı yazdı. Mahkeme dava kapsamında Emenike hakkında karar vermek için Rusya’dan ifadesinin gelmesini bekliyor.
 
Radyospor'a konuşan Emenike'nin avukatı Rezan Epözdemir, "Emenike, Fenerbahçe'yi, Fenerbahçe taraftarını çok seviyor. Son görüşmemizde bunu söyledi. Sezer Öztürk'le, Yobo'yla hâlen görüşüyor. Profesyonelce gelir, terlettiği forması için gerekli hassasiyeti gösterir" diye konuştu.
 
YAKALAMA ÇIKARTILABİLİR Mİ?
 
Fakat kritik bir soru daha var. O da ‘Mahkeme Emenike Türkiye geldiğinde hakkında yakalama kararı çıkartabilir mi?’. Bu sorunun cevabı da ‘Evet çıkarabilir.’ Rusya’dan talimat ile ifade bekleyen Emenike için mahkeme isterse yakalama kararı çıkartabilir. Emenike Türkiye'deyken polisler eşliğinde adliyeye getirilerek ifadesini alınabilir.
 
Konu sosyal medyada da konuşuldu. İşte twitter'da konuşulanlar:
 
-"Emenike Türkiye'ye gelirse gözaltına alınır mı? Hadi alınmadı diyelim, Fenerbahçe'ye gol atmazsa 75415813. dalga şike operasyonu yapılır mı?"(sinan ceylan)
 
-"Tarihleri boyunca şikeyle anılan GS ve TS taraftarının Emenike Türkiye'ye gelir mi diye sorması yüzsüzlükten başka bir şey değildir".(enes baran)
 
-"SON DAKIKA: Emenike Türkiye'ye gelmeden hemen önce grip nedeniyle kadrodan çıkarıldı."(demirörenTFF)
 
-"Emenike Türkiye'ye Geliyormuş mehmet baransu Bugünden mi yazarsın Para Sayma Haberlerini 2 Hafta daha bekleyelim mi ?"(kenan kabakçı)
 
-"Emenike Türkiye'ye şikebahçeye şike yapmaya..."(alp samancı)
 
-"Ayva çiçek açmış yaz mı gelecek Emenike Türkiye'ye nasıl gelecek:))"(kadıköy hatırası) (MUT)

Sansursuzhaber.com
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com