Emiyette AKP-Cemaat-Ülkücü kavgası!

Emiyette AKP-Cemaat-Ülkücü kavgası!
Erdoğan Devlet Bahçeli'yle anlaşarak, Eminiyette Cemaati tasfiye edip, kritik yerlere ülkücüleri getiriyor.
Taraf Gazetesi'nin Emniyet kökenli köşe yazarı bugünkü köşesinde AKP-Cemaat-Ülkücü ilişkilerini taşıdı. Uslu Devlet Bahçeli'yle Erdoğan'ın anlaştığını da iddia etti. Tüm bunları Erdoğan'ın CHP'den korktuğu için yaptığının altını çizdi. CHP'nin bu seçimlerde AKP'nin yolsuzluklarını öne çıkaracağını bilen Erdoğan'ın emniyetten bilgi ve belge akışı olmaması için emniyetteki tasvilerin gerçekleştiğini ifade etti.
 
İşte Emre Uslu'nun bugünkü yazısından o bölüm:
 
Tasfiye ile Emniyet İstihbarat’a eski ekip, ülkücü ekip getirildi. Öyle ki Emniyet’teki ülkücüler MHP zamanında bile bu kadar kritik yerlere gelememiştik diye seviniyorlar. Emniyet kulislerine göre Emniyet’te ülkücüleri atayarak Devlet Bahçeli ile anlaştı Erdoğan. Zaten Bahçeli’nin Gezi olaylarında pasif kalması Açılım sürecinde gaz alıcı rol oynamasını da bu şekilde açıklanıyor. Böylece MHP’yi yedeğine aldı Erdoğan.
 
CHP’lilerin MİT tarafından izlenip fişlendiği Taraf’ın yayınlarıyla ortaya çıktı. CHP’yi izleyen MİT, CHP’nin yeni seçim stratejisini AKP’nin rant paylaşımı ve yolsuzluklar üzerine kuracağını biliyor. Örneğin CHP’nin tüm İstanbul’un Rant Haritasını çıkardığını biliyorlar.
 
Seçim döneminde özellikle CHP’nin agresif bir şekilde AKP yolsuzluklarının üstüne gideceğini bildiklerinden bu stratejinin önünü almak için Emniyet’te tasfiye yapıldı. Tasfiye sayesinde seçim döneminde muhalefete akabilecek Emniyet kaynaklı bilgilerin önü kesildi.
 
Muhalefetin elinde olup seçim döneminde ortaya dökülecek muhtemel belgeler ile ilgili olarak da Erdoğan “uluslararası lobi” beni cezalandırmak için bu belgeleri uyduruyor diye propaganda yapacak.
 
Peki, belgeler nasıl çıktı sorusuna da Star’ın o haberi cevap veriyor: “Emniyet’ten tasfiye edilen eski ekip uydurdu” denecek. Böylece CHP’nin yürüteceği yolsuzluk temelli seçim kampanyası boşa çıkartılmaya çalışılacak. Şimdiden bunun yeri yapılıyor. Bu konuda AKP medyasında daha çok haberler okuyacağız.
 
İşte Emniyet’teki tasfiyenin arkasında yatan, şeytanın aklına gelmeyecek seçim stratejisi böyle çalışacak... (BCO)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com