Emlak piyasası can çekişiyor

Emlak piyasası can çekişiyor
Kütahya'nın Simav Faal Emlakçılar Derneği Başkanı Mustafa Taşpınar, piyasalardaki siyasal ve ekonomik gelişmelerin, emlak piyasasında daralmaya yol açtığını söyledi.

Kütahya'nın Simav Faal Emlakçılar Derneği Başkanı Mustafa Taşpınar, piyasalardaki siyasal ve ekonomik gelişmelerin, emlak piyasasında daralmaya yol açtığını söyledi.
Konut satışlarını da olumsuz yönde etkileyen bu faktörlerin iç ege'nin 25 bin nüfuslu şirin ilçesi Simav'daki emlak satışlarını neredeyse durdurduğunu ifade eden Taşpınar, Simav'daki emlak piyasasının içinde bulunduğu durumun iç açıcı olmadığını dile getirdi.
Konuya bir de alıcı gözüyle bakıldığında tamamen alıcının lehine bir durumun ortaya çıktığını, ellerinde nakiti olan vatandaşlar için gayrimenkul alımının çok cazip hale geldiğini belirten Mustafa Taşpınar, Simav'daki inşaat firmalarının yaşamış oldukları ekonomik sıkıntılardan dolayı, ellerindeki konutu yok fiyatına satmak zorunda kaldığını söyledi. Taşpınar, Bu durumun bir şekilde konut alımı yapmak isteyen alıcıya yaradığını ancak düşük fiyatla konut alırken dikkat edilmesi gereken hususlar olduğunu kaydederek “Konut alacak kişilerin, mutlak suretle tapu sicil müdürlüğünden, satın alacağı gayrimenkulun üzerinde haciz, ipotek, şerh gibi ibarelerin olup olmadığını kontrol etmeleri gerekir” dedi.
Taşpınar, Türkiye genelinde olduğu gibi Simav'da da 'ayakçı' diye tabir edilen ve kendilerini 'emlakçı' ilan eden kişilerin bulunduğuna dikkat çekerek şu uyarılarda bulundu:
“Bunlar ellerinde çanta ile sokak sokak dolaşıp müşteri arayan insanlardır. Müşteriyi bulup evi kiralıyorlar veya satıyorlar. Ama bir bakıyorsunuz ki ev ipotekli veya hacizli çıkıyor.
Bunu iyi tahlil edip ona göre önlem alınmalıdır. Kesinlikle mükellefiyeti olmayan, alt yapısı olmayan elinde her çantalı insana güvenilmemelidir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com