Emniyet Başörtülü PKK'lıyı Tesbit Etti!

Emniyet Başörtülü PKK'lıyı Tesbit Etti!
Üniversitelerde ''kaos ve çatışma ortamı'' yaşatmak için hazırlık yapan 5 PKK'lı yakalandı...

Üniversitelerde “kaos ve çatışma ortamı” yaşatmaya yönelik eylem hazırlığı içinde olan PKK ve sol terör örgütlerine mensup 5 üniversite öğrencisi tutuklandı.

Ortaya çıkan bir görüntü ise, türbanın PKK'lılar tarafından hangi amaçlarla kullandığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Polis ekipleri, sağ görüşlü öğrenci ve kişilere yönelik eylem hazırlığındaki grupta yer alan PKK'lı olduğu iddia edilen bir kız öğrencinin, kamufle olmak amacıyla türban takarak yaptığı keşif çalışmalarını görüntüledi.

Ankara'daki çeşitli üniversitelerde öğrenci olan Y.Y., A.Y., R.A., U.S ve D.E.S. gözaltına alındı. Terör örgütü mensubu öğrencilerden U.S. ve D.E.S.'nin PKK'lı, R.A.'nın DHKP-C'li, A.Y. ve Y.Y.'nin ise diğer sol terör örgütlerine üye olduğu iddia edildi.

Söz konusu organizasyonun "keşif" grubunda yer alan D.E.S. isimli kız öğrencinin, eylemler için bilgi topladığı belirlendi. D.E.S.'nin keşif çalışmalarını yaptığı sırada, dikkat çekmemek ve kamufle olmak amacıyla Türkiye'nin son günlerdeki en büyük tartışma konusu olan türban taktığı saptandı.

Polis ekipleri, D.E.S.'nin Kızılay metrosu ve bazı semtlerde yaptığı keşif çalışmalarını görüntüledi. D.E.S.'nin daha önce Ankara'da terör örgütü PKK'ya karşı yapılan bir operasyonda gözaltına alındığı bildirildi. Y.Y., A.Y., R.A., U.S ve D.E.S., 23 Ocak'ta tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TÜM ÖRGÜTLER KAOS İÇİN ELELE VERDİ

 PKK, DHKP-C, THKP-C, TKEP-L, TKİP ve MKP gibi örgütlerin, üniversitelerde kaos ortamı yaşatmak için eylem birliği yaptığı belirlendi.

Ankara Terörle Mücadele polisinin yaptığı operasyon PKK, DHKP-C, THKP-C, TKEP-L, TKİP ve MKP gibi örgütlerin üniversitelerde kaos ortamı oluşturmak için eylem birliği yaptığını ortaya çıkardı. 21 Ocak günü gerçekleştirilen operasyonda ele geçen bilgi ve belgeler ile zanlıların sorgusundan yasadışı örgütlerin, karşıt görüşlü öğrenci liderlerine saldırı düzenleyerek üniversiteleri karıştırmayı planladığı belirlendi.

EYLEM KOMİTELERİ OLUŞTURMUŞLAR

Yapılan soruşturmada eylem birliği kararı alan örgütlerden birer temsilcinin, üniversite öğrencileri arasına sızarak eylem komitelerini oluşturulduğu belirlendi. Buna göre, komitelerde cezalandırma, istihbarat, sızma, tahliye ve sağlık birimleri oluşturuldu. Özellikle Ankara'da bulunan üniversitelerdeki karşıt görüşlü öğrencilerin liderleri hedef seçildi. Bunun için de keşif ve istihbarat çalışmaları yapıldı. Saldırılarda kullanılacak bıçak, sallama, sopa ve molotof gibi malzemeler de hazır edildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com