Emniyet Müdürlüğü'nden Zekeriya Öz'e şok!

Emniyet Müdürlüğü'nden Zekeriya Öz'e şok!
İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Savcı Zekeriya Öz'e öyle bir şey yaptı ki...
17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonundan sonra AKP'li yöneticilerin, Bakanların ve özellikle Başbakan Erdoğan'ın hedef olarak gösterdiği, yandaş medyada bir sürü iftiraya maruz kalan Savcı Zekeriye Öz'ü İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü suç duyurusunda bulundu.
 
17 Aralık'tan sonra siyasi iktidarın kolluk kuvveti üzerinde baskı yapıp yapmadığı kontrol etmek için 19 Aralık 2013 günü akşam saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelmiş ve basın mensuplarının "Neden geldiniz?" sorularına "Neden geldiğim belli değil mi" diye yanıt vermişti.
 
Soruşturmayı yürüten Emniyet'in 3. katındaki Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne çıkan Öz, iddiaya göre, sorguları yapan emniyet görevlilerine, şüphelilere yöneltilen soruları değiştirmemelerini, soruları değiştirmeleri halinde tutuklanacaklarını söyledi. Polisler, soruların değiştirilmediğini belirtti ancak Öz, şüphelilere yöneltilen soruları istedi. Polis şefleri de gizlilik kararı olan soruşturmayla ilgili sadece soruşturmayı yürüten Celal Kara'yla bilgi paylaşılabileceğini, kendisiyle bilgi paylaşımının gizlilik ihlali olacağını söyledi. Öz, itirazları dikkate almadı ve soruların kayda alınarak kendisine verilmesini istedi. Polisin soruları bir CD içine hazırlayarak tutanakla teslim ettiği Öz, zarf içindeki CD'yi alarak emniyetten çıktı.
 
POLİSLERİ TEHDİT İDDİASI
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Öz'ün 3. kat ziyaretinde polisleri tehdit ettiğini, soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiğini belirterek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Soruşturma sürerken İstanbul Başsavcıvekili olan Zekeriya Öz, HSYK tarafından görevden alınarak Bakırköy Başsavcıvekili yapılmıştı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK'nın inceleme kararı verdiği cumhuriyet savcıları Zekeriya Öz, Muammer Akkaş ve Celal Kara hakkında inceleme için izin vermişti. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com