Emniyet Müdürü Çağlar'dan yaz tatili öncesi hırsızlık uyarısı

Emniyet Müdürü Çağlar'dan yaz tatili öncesi hırsızlık uyarısı
Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğü, hafta sonunda okullarda başlayacak olan yaz tatili sebebiyle muhtemel hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

 Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğü, hafta sonunda okullarda başlayacak olan yaz tatili sebebiyle muhtemel hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyardı. 

Gediz İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, 2012-2013 eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle başlayacak olan yaz tatili sebebiyle meydana gelebilecek hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları duyarlı olmaya çağırdı.

İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar şu şekilde konuştu: "Önümüzdeki günlerde sona erecek 2012-2013 eğitim öğretim dönemi sonunda başlayacak yaz tatili sebebiyle, bir çok vatandaşımızın piknik, gezi ve ziyaret amaçlı evlerinden ayrılarak, yılın yorgunluğunu atmak üzere çeşitli tatil beldelerinde hak ettikleri şekilde gönüllerince eğlenmek için tatile çıkacakları beklenirken, bu durumu değerlendirmek isteyen, özellikle; ev ve işyeri hırsızlarının mesaisinin bu mevsimde yoğunlaşacağı öngörülmektedir. Bu amaçla, vatandaşlarımızın alacağı küçük çaplı bir takım tedbirler ile hem hırsızların amacına ulaşmasının engelleneceğini, hem de kendilerinin mağdur olmayacağını düşünüyoruz.

Vatandaşlarımızın ev ve işyerlerinden ayrılırken, kapılarını mutlaka anahtar ile kilitleyip, özellikle ziynet ve değerli eşyaları yatak odası dışında muhafaza etmeleri, güven duyduğu kimseler dışında tatile çıkacağını başkalarıyla paylaşmamaları, en azından bir lambanın yanar vaziyette bırakılarak ev ve işyerinde insan olduğu izlenimi verilmesi bir çok hırsızlık olayını engelleyebilir" dedi.


Bunun yanında, kendisine yakın bulduğu ve dostluğundan emin olunan, karşılıklı belirlenecek partner komşu tarafından, partnerinin evde olmadığı zamanlarda ikametini kontrol altında bulundurmanın fevkalade bir tedbir olacağını söyleyen İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, sözlerine şu şekilde devam etti: "Yine, evde bulunulduğu esnada da; serinlemek için açık bırakılan kapı ve pencerelerin uykuya geçmeden önce, özellikle; zemine yakın olanların mutlaka kapatılarak istirahat edilmesi can ve mal güvenliği açısından son derece dikkat edilmesi gereken kurallardır. Emniyet güçlerimizin, vatandaşlarımıza her konuda bir telefon kadar yakın olduğu herkes tarafından bilinmesi gerekir. Gerek balkonunuzda istirahat halinde bulunduğuz sırada veya sokakta, ya da, herhangi bir yerde, davranışlarından şüphe ettiğiniz şahıs veya otolara rastlamanız halinde, konuyu tüm operatörlerden ücretsiz aranabilen 155 polis imdat telefonuna bildirmenizin önemli bir vatandaşlık görevi olduğunun asla unutulmaması gerekir.Tüm vatandaşlarımıza huzur ve mutluluk dolu bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum."(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com