Emniyet Müdürü Çapkın'a Öğrencilerden Biber Gazı!

Emniyet Müdürü Çapkın'a Öğrencilerden Biber Gazı!
Protestocu öğrencilere polislerin biber gazlı müdahalesine kari çıkan öğrenciler, İstanbul Emniyet Müdürüne postayla biber gazi gönderdi...

Protestocu öğrencilere polislerin biber gazlı müdahalesine kari çıkan öğrenciler, İstanbul Emniyet Müdürüne postayla biber gazi gönderdi.

Kendilerine 3H Hareketi ( hürriyet, hoşgörü, hukuk ) adini veren yaklaşık on kişilik öğrenci grubu ellerindeki afis ve biber gazlarıyla Sirkeci Postanesi önünde toplandı. Ellerinde, " Biz Denedik Sen de Dene " , " Polis İmdat Değil, İmdat Polis Hattı Kurulsun" afisleri taşıyan öğrenciler, hafta sonu yaşanan polislerin öğrencilere biber gazlı müdahalesini protesto etti.

"OLAYLARIN SORUMLUSU HÜSEYİN CAPKIN'DIR "

Konuyla ilgili öğrenciler adına bir basın açıklaması yapan Soner Tun cer " Bu biber gazini İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'a göndereceğiz. Belki kendisi yakin çevresinde bunu uygular kullanır da, bundan sonra her önüne gelene kullanmaz, savunmasız öğrencilere kullanılmayacak birsek olduğunu görür " dedi. Daha sonra basın açıklaması okundu. Basın açıklamasında " Geçtiğimiz günlerde en temel haklarını kullanarak protesto gösterisi yapan savunmasız öğrencilere karşı yoğun biber gazı ve orantısız güç kullanılmıştır. Bu olayların sorumlusu Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'dır. Üzülerek görmekteyiz ki Hüseyin Çapkın biber gazının bolca kullanılmasında bir mahsur görmemektedir. Kendisine bir adet biber gazi gönderiyor ve yakın çevresinde uygulamasını öneriyoruz. Belki bu tecrübeden sonra bu kimyasalları öyle her önüne gelene uygulamaktan vazgeçer" denildi. Postanenin biber gazlı paketi kabul edip etmeyeceğine ise öğrenciler " Kabul etmezse buradan yürürüz kendisine iletiriz . Bir kendisine bir adet göndereceğiz tüketirse bir adet daha göndeririz " dedi.

ÇAPKIN'A BİBER GAZI GÖNDERDİLER

Basın açıklamasının ardından ellerindeki biber gazını zarf içine koyan öğrenciler Sirkeci Postanesine girip İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın adına gönderdiler. Çıkışta da bir açıklama yapan öğrenciler, "Girdik önce biraz sıra bekledik. Bütün bürokratik işlemleri yerine getirdik ve gönderdik. Belki Emniyet Müdürlüğü'nde Hüseyin Çapkın bu zarfı açmaz ama yardımcıları muhakkak ki görecektir bunu." dedi. Öğrenci grubu daha sonra dağıldı.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com