Emniyet: Silahlarınızı hazırlayın!

Emniyet: Silahlarınızı hazırlayın!
Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam "Silahlarınız kullanıma hazır olsun" talimatını verdi

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanma yıldönümü öncesi provakatif saldırı yapılacağı bilgisini alan güvenlik güçleri alarma geçti. Saldırılara karşı polisleri uyaran Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, "Silahlarınız kullanıma hazır olsun" talimatını verdi.

İmralı'da tutuklu bulanan PKK lideri Abdullah Öcalan'ın 15 Şubat 1999'da Kenya'da yakalanıp Türkiye teslim edilmesinin 13. yıldönümü öncesi Güneydoğu'da güvenlik alarmı verildi. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, PKK'nın sansasyonel eylem için kent merkezlerine gönderdiği örgüt mensupları ve Apocu Gençlik gibi örgüt sempatizanlarının güvenlik güçleri ve kamu binalarına yönelik saldırı yapacağı bilgisi üzerine kırmızı alarma geçti. Valilik ve Emniyet Müdürlüğü çevresi başta olmak üzere tüm kamu binaları önlerine özel harekat timleri ve çevik kuvvet personeli yerleştirildi. Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 15 günlük arama izni alan polis şüpheli gördüğü adreslerde arama yapıp, kente giriş çıkış noktalarında araçlar üzerinde uygulama yapmaya başladı.

Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam'ın talimatıyla izinleri kaldırılan güvenlik unsurları, kentte son iki günde E Tipi Kapalı Cezaevi ve iki farklı noktaya el yapımı patlayıcı atılması üzerine uyarıldı. Polis telsizlerinde, "İl ve ilçelerde görev alan unsurların zırhlı araç içerisinde beklemeleri, aracın güvenliğini sağlayan personelin çelik yelek ve kullanıma hazır uzun namlu silah ile nöbet tutup çok dikkatli olunması" istendi.

Güvenlik güçleri, PKK'nın Kandil dağı liderlerinden Cemil Bayık'ın 15 Şubat öncesi, "Savaş dağdan şehirlere dağılacak" açıklamasının bir anlamda örgüt mensuplarına verilmiş bir eylem talimatı olduğunu belirtti.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com