"Emniyet teşkilatımızı kucaklıyoruz, bizim gözbebeğimizdir”

"Emniyet teşkilatımızı kucaklıyoruz, bizim gözbebeğimizdir”
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, ''Emniyet teşkilatımızı kucaklıyoruz, bizim gözbebeğimizdir. Onlar için ne yapılsa azdır. Dünyadaki küresel yarışta biz varız, olmak durumundayız. Çünkü büyük bir milletiz, şanlı bir tarihimiz var" dedi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, ''Emniyet teşkilatımızı kucaklıyoruz, bizim gözbebeğimizdir. Onlar için ne yapılsa azdır. Dünyadaki küresel yarışta biz varız, olmak durumundayız. Çünkü büyük bir milletiz, şanlı bir tarihimiz var' dedi.

Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ve Polis Meslek Yüksekokulu'nda (MYO) başpolis olan personel için düzenlenen rütbe ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü operasyonlarında başarılı olan personelin sertifika törenine katıldı. Tören öncesinde bir konuşma yapan Bakan Eroğlu, bütün güvenlik teşkilatı ile gurur duyduklarını belirterek, 'Polisimiz, jandarmamız ve kahraman ordumuz bilhassa son yıllarda çok muazzam bir gelişme gösterdi' dedi.
Geçmiş dönemlerde polisin eğitim almak için yurt dışına gittiğini anımsatan Bakan Eroğlu, şu anda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Balkanlar'da, Orta Asya'da, Kafkaslar'da, Orta Doğu'da ve Afrika'da bile pek çok ülkeye eğitim verir hale gelindiğini belirterek şunları söyledi:
'Emniyet teşkilatımızı kucaklıyoruz, onlar bizim göz bebeğimizdir. Onlar için ne yapılsa azdır. Dünyadaki küresel yarışta biz varız, olmak durumundayız. Çünkü büyük bir milletiz, şanlı bir tarihimiz var. İnşallah dünyadaki ekonomik sıralamada 26. sıradan 16. sıraya yükseldik. Ama bu büyük bir milleti tatmin edici bir gelişme değil. İnşallah 2023 yılından önce hedefimiz dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına ülkemizi yükseltmektir. Önümüzdeki asır kesinlikle Türk asrı olacaktır.'
Polis teşkilatının teçhizatının son yıllarda arttırıldığını bildiren Eroğlu, pek çok kente yeni PMYO'lar inşa edildiğini ve bunlardan birinin de Afyonkarahisar'da bulunduğunu söyledi. Bakan Eroğlu, konuşmasının ardından başpolis memurluğuna terfi eden 43 personele rütbelerini verdi. Törenin sonunda İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, Eroğlu'na plaket takdim etti.
-'AFYONKARAHİSAR'I TÜRKİYE'NİN PARLAYAN YILDIZI YAPACAĞIZ'-
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 'Afyonkarahisar'ı Türkiye'nin parlayan yıldızı yapacağız' dedi.
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından il merkezindeki mahalle muhtarlıklarına bilgisayar ve yazıcı dağıtımı törenine katılan Bakan Veysel Eroğlu, yaptığı konuşmada muhtarların bulundukları mahallenin hem belediye başkanı, hem valisi hem de bakanı olduğunu söyledi. Kendisine de 'başmuhtar' benzetmesi yapılmasının mutluluk verici olduğunu ifade eden Eroğlu, muhtarlara tavsiyelerde bulundu. Her muhtarın kendi mahallesini güzel çalışmalarla örnek mahalle yapmasını isteyen Eroğlu, her türlü desteği vermeye
hazır olduğunu belirtti. Afyonkarahisar için müthiş projeleri olduğunu söyleyen Bakan Eroğlu, 'Bu projelerimizi 2015 ve 2023 yılına göre hazırlıyoruz. Sizden de bu konuda görüşler bekliyoruz. Afyonkarahisar'ı Ege'nin yıldızı yapacağız demiştik, onu yaptık. İnşallah şimdi de Afyonkarahisar'ı Türkiye'nin parlayan yıldızı yapacağız. İlimiz her şeyi ile çok güzel bir şehir haline gelecek' dedi.
Muhtarlara, 'Afyonkarahisar için düşünebildiğiniz kadar büyük düşünün ve bizlere mutlaka yazın' diyen Eroğlu, İSKİ Genel Müdürlüğü'ne geldiğinde 1 milyar dolar borcu olduğunu, bu sıkıntıların para olması halinde çözülebileceğini ancak bir işi başarmak için niyetin önemli olduğunu anlattı. Bakan Eroğlu, 'başmuhtar' olarak üzerine ne düşüyorsa yerine getireceğini belirtti.
Bakan Eroğlu'nun konuşmasının ardından muhtarlara bilgisayar ve yazıcıları dağıtıldı. Afyonkarahisar milletvekilleri Ahmet Koca ve Sait Açba'nın da hazır bulunduğu törende Bakan Eroğlu, bir muhtara bilgisayarı hediye ederken, 'Başkan muhtarlarımıza bir de Karahisar türkülerinden biraz verebilirsek, boş zamanlarında da Karahisar Kalesi'nin müziğini dinlesinler' dedi.
Bakan Eroğlu, daha sonra Polis Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen başpolislik terfi törenine katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com