Emniyet teyakkuzda: 3 canlı bomba daha var!

Emniyet teyakkuzda: 3 canlı bomba daha var!
Emniyet’in, 3 ay önce Türkiye’ye giriş yapan 3 canlı bombayı daha tespit ettiğine yönelik haber doğrulandı. İstihbarat birimleri 3 isimden görüntüsünü tespit ettiği DHKP-C’linin fotoğrafını dağıttı

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ne terör örgütü DHKP-C’nin düzenlediği canlı bomba saldırısının ardından alarma geçen emniyetin, yaklaşık 3 ay önce Türkiye’ye giriş yapan 3 canlı bombayı daha tespit ettiği ve bu kişilerin hala bulunamadığına yönelik haber doğrulandı.

Milliyet'in haberine göre, İstihbarat birimleri, 3 isimden, görüntüsünü tespit ettiği DHKP-C üyesinin fotoğrafını, Ankara’da kritik öneme sahip bazı kurumlara dağıttı.

FOTOĞRAF DAĞITILDI

Emniyetin Türkiye’ye giriş yaptığını saptadığı 3 kişiden, görünüşü tespit edilen birinin fotoğrafı, emniyet ve istihbarat birimlerince kritik öneme sahip bazı kurumlara dağıtıldı. Bu kişinin, canlı bomba eylemi yapabileceği uyarısında bulunuldu.

İKİNCİ KAPI KURTARDI

Canlı bomba saldırısında ağır yaralanan gazeteci Didem Tuncay’ın yaşamının patlama anında nizamiyenin çıkış kapısına yakın olmasının ve arada 2 ayrı güvenlik kapısının bulunmasının etkisiyle kurtulduğu da ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, elçiliğe çaya davetli olan Tuncay, elçilik bahçesine yakın olan kapının yanında ayakta beklerken canlı bomba Ecevit Şanlı, eylemi gerçekleştirdi. Güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu’nun Şanlı’nın tam önünde bulunması, Akarsu’nun arkasında x-Ray cihazı ile benzer bir güvenlik kapısının daha bulunması, patlamanın Tuncay’a yönelik etkisini azalttı. Buna rağmen, patlamayla ortaya çıkan ateş ve dağılan binlerce metal parçası Tuncay’ın ağır biçimde yaralanmasına yol açtı.

RADYASYONA MARUZ KALDILAR

Olay sırasında x-ray cihazı ve diğer güvenlik kapısının da parçalanması, çevreye kontrolsüz bir radyasyonun yayılmasına da yol açtı. Bomba imha ekipleri, olay yerinde 3-4 saat yüksek seviyede radyasyona maruz kalarak çalıştı. Bu nedenle, bomba imha ekiplerine yönelik tedavi uygulandı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com