Emniyet'e Dev Hava Filosu!

Emniyet'e Dev Hava Filosu!
Polis pilotların Başbakan'dan yardım istemesi, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hava filosu hayalini gerçekleştirdi.

Oba' isimli VIP helikopteri kullanan polis pilotların Başbakan'dan yardım istemesi, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hava filosu hayalini gerçekleştirdi. Erdoğan'ın talimatı ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı'na aktarılan 90 milyon lira ile en son teknolojiyle donatılmış 20 adet helikopter alınıyor...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği destek sayesinde emniyet dev hava filosu kuruyor. Dört yılda bütçeden sadece 17 milyon TL ödenek ayrılan 20 helikopter alımına ilişkin proje gerçek oluyor. Başbakan Erdoğan'ın talimatı ile DPT 90 milyon TL'yi Savunma Sanayi Müsteşarlığı'na aktardı.

Talimatla 90 milyon TL

Projeye kaynak ayrılmasında Oba isimli VIP helikopterini kullanan polis pilotların Başbakan Erdoğan'dan yardım istemesi etkili oldu. Erdoğan'ı yurtiçi seyahatlerinde uçuran Skorsky S-92 helikopterinin pilotları, “20 helikopter alımına ilişkin projemiz rafa kaldırıldı. Desteğinizi bekliyoruz” dediler.

Uluslararası ihale

Bunun üzerine Erdoğan, DPT'ye Emniyet Genel Müdürlüğü'nün helikopter alım projesine 90 milyon TL aktarılması için talimat verdi. Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü'nün alacağı helikopterler için uluslararası ihale açacak. 20 adet orta tip helikopter polisin Ankara, İstanbul, İzmir, Diyarbakır ve Antalya hava filolarında görevlendirilecek. Yeni helikopterler, toplumsal olaylar, silah, mühimmat, uyuşturucu, akaryakıt, göçmen kaçakçılığı, terör örgütlerine yönelik operasyonlar, keşif, gözetleme ve trafik kontrollerinde kullanılacak.

ABD Başkanı da kullanıyor

Emniyet Havacılık Daire Başkanlığı filosuna en son VIP dizaynlı Skorsky S-92 helikopter katılmıştı. ABD Başkanı'nın da kullandığı helikopterde kızılötesi hassas sistemler yer alıyor. Bu helikopterle 600 metre yükseklikten yer yüzündeki herhangi bir insan veya nesnenin detaylı fotoğrafı çekilebiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com