Emniyete ihbar yağıyor

Emniyete ihbar yağıyor
Beyoğlu'nda kaldığı evden yemek almak için çıktıktan sonra ortadan kaybolan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı turist Sarai Sierra(33) bulmak için polis çok yönlü çalışmalarını sürdürüyor

Polis, genç kadını bulabilmek için çalışmalarını bilişim teknolojileri üzerinde yoğunlaştırdı.

Genç kadının kaybolmadan önce internet üzerinden yapmış olduğu bütün görüşmeleri mercek altına alındı. Tespit edilen en ufak bir ayrıntının eşi Steven Sierra gösterilerek bir ipucuna ulaşılamaya çalışıldı. Polisin çalışmalarına bizzat katıldığı öğrenilen genç kadının eşi ve ağabeyi 7 saatin ardından yanlarında kaybolan kadına ait iki bavul ile emniyet müdürlüğünden ayrıldı.

ÖZEL EKİP KURULDU

Beyoğlu’nda kaldığı evden yemek almak için çıktıktan sonra ortadan kaybolan ve 10 gündür kendisinden haber alınamayan Amerika vatandaşı Sarai Sierra’nın bulunması için özel ekip kuruldu. Soruşturmayı yürüten Kayıp Şahıslar Büro Amirliği’ne, Bilişim Suçlarla Mücadele Büro Amirliği, Teknik Takip Büro Amirliği’nden ekipler ve Güven Timleri destek veriyor. Ayrıca Asayiş Daire Başkanlığının da Ankara’dan çalışmalara destek verdiği öğrenildi. Sokaktaki ekipler, güzergahları tarayarak güvenlik kamara görüntülerini toplamayı sürdürüyor. Bir ekip de toplanan bu görüntüleri izleyerek genç kadının gitmiş olabileceği yönleri bulmaya çalışıyor.

EŞİ VE AĞABEYİ İFADE VERDİ

Genç kadının eşi Steven Sierra ve ağabeyi David Jimenez bugün öğlen saatlerinde Asayiş Şube Müdürlüğü’ne geldi. Polis eşi ile ağabeyinden aldıkları bilgiler doğrultusunda, kendine hareket tarzı belirliyor. Genç kadının eşi Steven Sierra polise verdiği ifadesinde, "Eşim sekreter olarak çalışıyor. Biri 9, biri 11 yaşında olmak üzere iki çocuğumuz var. Eşim bir kız arkadaşıyla fotoğraf çekmek için İstanbul’a gelmeyi planlıyordu. Arkadaşının işi çıktığı için yalnız gelmek zorunda kaldı. Kendisiyle ben de çocuklarım da internet üzerinden sürekli görüştük. Hollanda’ya ve Almanya’ya gittiğini de biliyoruz. Oraya da fotoğraf çekmek için gitti. Oradayken de hep görüştük. Kendisinin herhangi bir sağlık sorunu falan da yok. En son 20 Ocakta görüştük. Olağan dışı herhangi bir şey yoktu. Başına ne gelmiş olduğunu bilmiyoruz" dedi.

EŞİ VE AĞABEYİ BİZZAT ÇALIŞMALARA KATILDI

Gün içinde emniyet koridorlarında sürekli koşuşturma gözlendi. Genç kadının eşinin Bilişim Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ile Kayıplar Büro Amirliği arasında mekik dokuduğu görüldü.

Bunun nedenin ise polisin genç kadının bulunması için çalışmalarını bilişim teknolojileri üzerinde yoğunlaştırması olduğu öğrenildi. Genç kadının kaybolmadan önce internet üzerinden yaptığı bütün yazışmalar ve sosyal medya üzerindeki bütün paylaşımları mercek altına alındı. İnternet üzerinden bulunan en ufak detay değerlendirilerek genç kadının eşine de gösteriliyor.

Eşinin internet üzerinden irtibat kurduğu kişileri eşinin tanıyıp tanımadığı ve yaptığı görüşmelerden haberdar olup olmadığı sürekli teyit ediliyor. Genç kadının irtibat kurduğu kişiler ve gittiği adresler tespit edilir edilmez oraya da ekipler yönlendiriliyor.

Ayrıca, elde edilen güvenlik kamera görüntüleri, sürekli eşine gösterilerek benzer eşkaldeki kişilerin eşi olup olmadığı teyit ediliyor. Polisin çalışmalarına bizzat katıldığı öğrenilen genç kadının eşi ve ağabeyi 7 saatin ardından emniyet müdürlüğünden ayrıldı. Genç kadının kaldığı odadan toplanan iki valiz dolusu eşyaları da eşi ve ağabeyine teslim edildi.

BÜTÜN ÇALIŞMALARA RAĞMEN BİR İPUCU BULUNAMADI

Olayın polise bildirilmesinin ardından 3 gün geçmesine ve yapılan bütün çalışmalara rağmen herhangi bir ipucuna ulaşılamadı. Emniyet yetkilileri, genç kadının 21 Ocaktan itibaren kayıp olmasına rağmen başvurunun 25 Ocakta yapılması işleri zorlaştırdığını söylediler.

EMNİYETE İHBAR YAĞIYOR

Kaybolan genç kadının son görüntülerinin basında yer almasının ardından 155 polis ihbar hattına ihbarlar yağdığı öğrenildi. Her biri ayrı ayrı değerlendirilen ihbarlardan da henüz önemli bir bulguya rastlanmadı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com