Emniyetin başına getirilen bu isim Cemaat’i çıldırtacak!

Emniyetin başına getirilen bu isim Cemaat’i çıldırtacak!
Emniyet Müdürlüğü'nde tasfiye dalgası tam gaz sürerken son olarak İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürü Serdar Ali Sekkin görevden alındı. Sekkin'in yerine daha önce Adana Emniyeti’nde görev yapan Mustafa Çalışkan getirildi.

Odatv'de yer alan habere göre Mustafa Çalışkan'ın İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi'nin başına getirilmesi cemaat-hükümet kavgasının doruğa çıktığı günlerde kritik bir önem taşıyor.

CEMAAT KARŞITI OLMAKLA SUÇLANDI

Çalışkan daha önce İstanbul Emniyeti'ne görev yapıyordu.Batman'a sürüldü.Çalışkan'a yapılan suçlama Emniyet'te cemaate karşı çalışma yapmaktı.

Adı Ergenekon davasına, poliste Fethullah Gülen örgütlenmesine ilişkin Eski İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'la birlikte çalışma yaptığı iddiasıyla girdi.

Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'e gönderilen ve "Sayın Savcım, öncelikle Ergenekon soruşturmasındaki gayretinizden dolayı sizi kutlarım . Yaptıklarınızla aydınlık Türkiye'nin ufukta göründüğüne şahit oluyoruz. Allah size kolaylık versin" ifadesiyle başlayan ve bir polisin ağzından yazılan isimsiz ihbar mektubunda Çalışkan'ın adı şöyle yer alıyordu:

"Mustafa Çalışkan tayini Batman'a çıkınca eşyalarını toplarken bana Fethullah Gülen'in Emniyet'teki adamlarına yönelik çalışma başlattıklarını, iddiaları ve istihbari bilgileri kendisinin Adil Serdar'a verdiğini ancak bir sonuca ulaşamadıklarını, o kadar çalışmaya rağmen kendi iddialarını destekleyici bilgilere varamadıklarından Adil Serdar ile birlikte bu grup hakkında masa başında hazırlanmış basit ihbar mektubu ve sözde eleman görüşme tutanakları ile artık bunların köklerini kazıyacaklarını söyledi."

Mektubun ekinde cemaatle ilgili olarak bir de ihbar tutanağı yer alıyordu.

TASFİYE EDİLDİĞİ YERE GERİ DÖNDÜ

İhbar mektubu ve ardından Zekeriya Öz'ün sorusu Çalışkan'ın o dönem Fethullah Gülen karşıtı olduğu iddiasıyla fişlendiğini gösteriyor. Belli ki bir dönem çalıştığı İstanbul Emniyeti'ndeki cemaatçi polisler Çalışkan'dan bu yolla intikam almak istediler. Belki de Adil Serdar Saçan ya da Hanefi Avcı'ya yaptıklarına benzer bir komployu Çalışkan'a yapacaklardı.

Mustafa Çalışkan cemaatin hedefine konduktan sonra İstanbul Emniyeti'nden tasfiye edildi. İstanbul Emniyeti artık cemaate yakın kadroların eline geçmişti. İstanbul'dan Batman'a sürülen Çalışkan son olarak görev yaptığı Adana'dan cemaat tasfiyesinin yapıldığı bu günlerde yeniden İstanbul'a hem de terörle Mücadele Şube Müdürü olarak döndü.

Birkaç saat önce kamuoyunun gündemine düşen bu görevlendirme hem çok tartışılacak hem de cemaati çok kızdıracak.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com