EMNİYETİN ÇANAKKALE GEZİSİNE GÖTÜRDÜĞÜ ÇOCUKLAR DÖNDÜ

EMNİYETİN ÇANAKKALE GEZİSİNE GÖTÜRDÜĞÜ ÇOCUKLAR DÖNDÜ
EMNİYETİN ÇANAKKALE GEZİSİNE GÖTÜRDÜĞÜ ÇOCUKLAR DÖNDÜ

MALATYA - Emniyet Müdürlüğü tarafından Çanakkale Gezisi’ne götürülen çocuklar, Malatya’ya döndü.
Malatya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından yürütülen Dezavantajlı Gruplarla Sosyal Bütünleşme Projesi kapsamında sosyal yardım alan, yaşlı, engelli, mahkum ailesi ve tek ebeveynli ailelerin Çanakkale’ye götürülen çocukları, gezi sonrasında kente döndü.
Çanakkale gezisine götürülen çocuklar için polisevi önünde karşılama töreni yapıldı. Törene Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tayip Karahan, toplum destekli polis memurları ve aileler katıldı. Karşılamanın ardından açıklama yapan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tayip Karahan, “Sosyal Destek Programı (SODES) dezavantajlı gruplarla sosyal bütünleşme projesi kapsamında özellikle sosyal yardım alan ailelerimizin çocukları Çanakkale’ye götürüldü. Projemize sene başında başladık. İnönü Üniversitesi’nden gönüllü öğrencilerle birlikte ailelerimizi ziyaret ettik. Çocuklar Pazartesi günü Çanakkale’yi gezmek üzere yol çıktılar. Çocuklarımızın tarih bilinçlerini kuvvetlendirmek üzere 80 öğrencimizi Çanakkale’ye gönderdik. Öğrencilerimize kavuştuk, bizler mutluyuz, Çanakkale’yi gören çocuklarımız mutlu” ifadelerini kullandı.
Geziye katılan öğrencilerden Yağmur Canpolat, “Çanakkale gezisi umduğumuzdan daha güzel geçti. Biz Çanakkale’ye gittiğimizde çok gururlandık. Bizler için vatan için canını feda eden binlerce şehidimiz var. Ve bizler öyle milletin torunlarıyız ki çok şanslıyız, çünkü bizim dedelerimiz bizler için vatanı için ölümü göze alarak şehit düştüler” şeklinde konuştu.
Çanakkale gezisine katılan bir diğer öğrenci Şuheda Güzel ise, “Daha önce de bizler için, vatan için şehit olanları biliyordum ama yakından tam olarak olayları bilmediğimiz için daha farklı geliyordu. Çanakkale’de çok gururlandık çünkü binlerce dedelerimiz vatan için bizler için ölüme gittiler. Çok değerli topraklar üstünde yaşıyoruz, bunun değerini anladım” dedi.
Çanakkale gezisine katılan minik Sedanur Özdemir, “Çanakkale’deki savaşı öğretmenlerimizden dinlerdim fakat etkilenmezdim. Çanakkale’ye gittim ve çok etkilendim. Çanakkale’de adım atamıyordum ya ayağımın altında bir şehit yatıyorsa diye. Çanakkale’deki topraklara basamadım çünkü topraklarımız şehitlerimizin kanları ile sulanmıştı” ifadelerini kullandı.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com