Emniyet'te fıkra gibi olay!

Emniyet'te fıkra gibi olay!
Ödül kazanan istihbarat şubesi polisleri dublör kullandı.
Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle tayini çıkan personele şilt verildi, terfi alan emniyet görevlilerine de rütbeleri takıldı. Törende başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi almaya hak kazanan istihbarat biriminde görevli 6 personel için ise ilginç bir yöntem kullanıldı.
 
Görevleri gereği yüzlerinin deşifre olmaması gereken 6 personel için Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü teşekkür belgesi takdiminde dublör kullandı. İlk olarak tek, tek isimleri okunan istihbarat personelleri, daha sonra sahneye davet edildi. Gizli görevde oldukları için sahneye çıkamayan personellerin teşekkür belgelerini farklı birimlerde görevli meslektaşları aldı.
 
GİZLİ GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR
 
Ödül törenin dublör kullanılmasına da açıklık getiren Aşık, “Şu anda personelimizden istihbarat şubede çalışan arkadaşlarımız malumunuz kendileri gizli görev yapıyorlar. Resmi hiçbir görevde bulunmuyorlar. Kendilerini burada toplum huzurunda ve basın huzurunda tebrik için sahneye alırken, arkadaşlarımızı almayalım diye teklif ettiler. Bende bu memur arkadaşlarımızın toplumun huzurunda, bütün katılımcıların huzurunda isimlerini zikretmek ve onları onure etmemiz gerektiğini söyledim. Ama yüzleri deşifre olma noktasında kendileri ve teşkilatımız çıkartmama eyleminde olduğu için, bizde onların yerine başka arkadaşlarımızı çıkartarak, onların yüz deşifrasyonuna müsaade etmedik. Arkadaşlarımız gizli görevlerini devam ettirirken, toplum huzurunda da isimleriyle birlikte onure etmiş olduk.” açıklamasında bulundu.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com