Emniyetten 'beyaz bere' açıklaması

Emniyetten 'beyaz bere' açıklaması
Hrant Dink'in ölüm yıldönümünde yürüyüş yapılacak caddedeki polislerin Dink'in katili Ogün Smast'I hatırlatan beyaz bere takmaları hakkında açıklama geldi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink için düzenlenen anma töreninde polislerin taktığı beyaz bereye ilişkin haberler üzerine açıklama yaptı. 15-16 derece sıcakloığın olduğu bir günde trafik polislerinin bere takmasını sadece kıyafet yönetmeliğine bağlayan Emniyet sadece yönetmeliği hatırlattı.

Yapılan açıklamada "19 Ocak 2014 Pazar günü Şişli ilçemizde gazeteci Hrant DİNK'i anmak üzere düzenlenen gösteriler sırasında görevli trafik polislerinin beyaz bere takmasının yazılı ve görsel basında gündeme gelmesi nedeniyle, aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. 15.08.2007 tarih ve 26614 sayılı Resim Gazetede yayınlanan  'Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği'nin 5 inci maddesinde 'Resmi görevlilerin, bina dışında görevin özelliğine göre şapka, kep, bere veya örgü başlık giymesi zorunludur' hükmü mevcut olup; trafik personelinin kışlık kıyafetinin bir parçası olan ve takılması zorunlu olan berelerin rengi beyazdır. Bu itibarla, görev gereği takılmak zorunda olan resmi berelerin giyilmesi yönetmelik hükmü gereğidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com