Emniyet'ten canlı bomba alarmı

Emniyet'ten canlı bomba alarmı
PKK'nın metropollere canlı bomba timi göndermeye hazırlandığı tespit edildi.
Örgütün kanlı eylem planının istihbarat birimleri tarafından teyit edilmesinin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü alarma geçti. 81 il emniyet müdürlüğüne gizli ibareli bir yazı gönderilerek önlem alınması istendi.
 
23 Temmuz günü Hakkâri-Şemdinli karayolunu Nevrazan köyü yakınlarında kesen PKK , 6 vatandaşın kimliklerine el koymuştu.

Mehmet Alper Ç., İsmet Y., Seyfullah A., Feyzullah Ç., Sadun K. ve Baykal K. isimli vatandaşların açık kimlik bilgilerine yer verilen yazıda, teröristlerin bu kimliklerle büyük şehirlerde canlı bomba eylemi düzenlemek üzere giriş yapabileceği belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bu kimlik bilgileri ile ilgili olarak gerekli arama kayıtlarının sisteme işlendiği kaydedilirken, özellikle terörle mücadele birimlerinin bu isimler üzerine yoğunlaşması istendi. PKK'nın son gerçekleştirdiği metropol eylemlerinin Kumrular ve Pınarbaşı saldırısında olduğu gibi bomba yüklü otomobillerle yapıldığı bilgisine atıfta bulunan Emniyet, bu kimliklere araç alımı yapılabileceğine de dikkat çekti. Bu isimlerle ilgili olarak Türkiye Noterler Birliği ve Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın da bağlı olduğu online sisteme 'aranıyor' kaydının düşüldüğü öğrenildi. (NSK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com