Emniyetten CHP Genel Merkezi'ne sürpriz telefon!

Emniyetten CHP Genel Merkezi'ne sürpriz telefon!
Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü, CHP Genel Merkezi'ni arayarak o raporu istedi.
Emniyet Genel Müdürlüğü İnsan Hakları Şubesi yetkilileri, CHP Genel Merkezi'ni arayarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile görüştü. Emniyet, Gürsel Tekin'den CHP'nin hazırladığı  "Öteki Türkiye: Emek ve Şiddet" başlıklı raporun bir örneğini talep etti. 
 
Raporun içeriğinde  iş cinayetleri, kadın ve çocuk hak ihalleri, LGBT bireylerin yaşadığı şiddet ve askerde yaşanan intiharlar yer alıyor. Emniyet'in bu konularda araştırma yaparak, gereğini yapacağı öğrenildi.
 
Konuyla ilgili Gürsel Tekin  "Biz raporumuzda Türkiye'nin gerçek fotoğrafını çektik. Bu fotoğraf herkesin ilgisini çekti. Biz siyaseten çarpıtma yapmadık. Aylardır, yıllardır gezdiğim ilçelerden illerden gözlemlerimizi raporlaştırdık. Bunlara kimsenin itirazı olamaz, masa başı plazalarda hazırlanmış bir rapor değil, hepsi yaşanan, görülen gerçekler. Bu nedenle de Emniyet'in ilgisi çektiğini düşünüyorum. Bu raporlar devam edecek. Bir sonraki raporumuzda Emniyet mensuplarının da sorunları olacak. Emniyet mensuplarının sorunlarını CHP dışında ciddi gündeme getiren başka bir parti yok. Herkesin sorunlarını biliyoruz, çünkü onların yanındayız. Biz 'CHP varsa herkes için var' dedik. Mağdur olan herkesin yanındayız." ifadelerini kullandı.
 
CHP'nin hazırladığı raporda Emniyet ile ilgili şu ifadeler yer almıştı:
 
"Polisin toplumsal olayları şiddet kullanarak bastırmasının arkasında birçok sebep bulunmaktadır. Bu şiddet kullanımı istisnai olmaktan çıkaran ve sistematik hale getiren sebepler arasında 'Amirler tarafından verilen hukuk dışı müdahale emirler', 'Çalışma saatlerinin uzunluğu ile beslenme ve tuvalet ihtiyaçlarının bilinçli olarak kısıtlanması sonucu doğan anksiyete bozuklukları', 'Polis memurlarının sosyolojik eğitimlerini tamamlamadan göreve başlaması' gibi nedenler vardır." (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com