Emniyetten “Hisar 1” uygulaması

Emniyetten “Hisar 1” uygulaması
POLİSİN 10 NOKTADA YAPTIĞI ''HİSAR 1'' UYGULAMASINDA HERHANGİ BİR CİDDİ OLUMSUZLUKLA KARŞILAŞILMADI

POLİSİN 10 NOKTADA YAPTIĞI ''HİSAR 1'' UYGULAMASINDA HERHANGİ BİR CİDDİ OLUMSUZLUKLA KARŞILAŞILMADI
Kütahya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı öncesi halkın huzur ve güveninin sağlanması ve suçların önlenmesi amacıyla yaptığı ''Hisar 1'' adlı asayiş uygulamasında herhangi bir ciddi olumsuzlukla karşılaşmadı.
Alınan bilgiye göre, polis ekipleri, kentin çeşitli bölgelerindeki 4 noktada araç sürücüleri, 6 noktada ise kişilere yönelik asayiş uygulaması yaptı.
Yaklaşık 200 polis görevlisinin katıldığı, iki saat süren uygulamada, 6 noktada 1723 kişinin kimlik kontrolü gerçekleştirildi. Bu kişilerden birinin arandığı belirlenerek Polis Merkezine sevk edilirken, 17 kişiye kimlik belgesi taşımadığı, iki kişiye yanlarında bıçak bulundurduğu, bir kişiye ise açık alanda alkol aldığı gerekçesiyle idari işlemde bulunuldu.
Denetlenen 68 iş yeri, 4 dernek ve lokalden ikisine, yasak olmasına rağmen alkol tüketildiği, birine sigara içilmesine müsaade edildiği, birine ise 18 yaşından küçük çocuk bulunduğu için işlem yapıldı.
Kontrol edilen 145 araçtan ikisi trafikten men edildi. İki kişiye alkollü araç kullanma, bir kişiye ise sürücü belgesi bulunmamasından dolayı cezai yaptırım uygulandı.
Altıntaş İlçe Emniyet Müdürlüğünce eş zamanlı yapılan asayiş uygulamasında ise 175 kişi, 66 araç ve 15 kamuya açık iş yerinin kontrol edildiği, herhangi bir suç veya kabahat unsuruna rastlanmadığı öğrenildi.
İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık, il merkezi ve Altıntaş'taki uygulamalarda vatandaşların kişisel hak ve hürriyetlerine özen gösterildiğini bildirdi.
Uygulamalarda özel yetiştirilmiş narkotik köpeği ve ses desibelini ölçen cihaz kullanıldığı ifade eden Akbıyık, ''Ramazan ayı öncesi vatandaşlarımızın huzur ve güveninin tesisi, can ve malına gelebilecek zararların önlenmesi amacıyla uygulamalarımıza başladık. 'Hisar 1' genel asayiş uygulaması adı altında düzenlediğimiz çalışmalarda çok sayıda personelimiz görev yaptı. Bu çalışmalar sırasında memurlarımıza gösterdikleri sabırlı davranış ve hoşgörüden dolayı halkımıza teşekkür ederiz'' dedi.

-KÜTAHYA EMNİYETİ'NİN YENİ SLOGANI-

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü, bundan sonra toplumsal bazda yapacağı uygulamalar için yeni sloganını belirledi.
Müdürlüğün resmi internet sitesi ''www.kutahya.pol.tr''de, ''Kütahya'm: Huzur ve Güvenin Adresi'' olarak duyurulan sloganın, İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık'ın göreve başlamasından bu yana geliştirilen çalışmalar kapsamında ortaya çıktığı belirtildi.
Söz konusu sloganın, 2023 yılı için belirlenen 15 marka kent arasında yer alan Kütahya'nın, huzur ve güven ortamına sahip olduğunun vurgulanması, Valiliğin marka kent çalışmaları çerçevesindeki profilinin yansıtılması amacıyla saptandığı ifade edildi.
Sloganın, Müdürlüğün bastıracağı afiş, broşür gibi ürünlerde yer alarak, toplumsal çalışmalarda kullanılacağı kaydedildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com