Emniyetten kontür dolandırıcılığı uyarı

Emniyetten kontür dolandırıcılığı uyarı
Pazarlar İlçe Emniyet Amirliği kontör dolandırıcılığı yapanlara, banka havalesi veya kişisel bilgileri isteyenlere karşı vatandaşları uyardı.
Kendisini Emniyet görevlisi, hakim ve savcı gibi tanıtarak ulaştıkları cep telefonu abonelerinden kontör isteme yoluyla dolandırıcılık yapan, banka havalesi ve kişisel bilgilerini isteyen kişilerin artması üzerine Pazarlar İlçe Emniyet Amirliği, cep telefonu abonelerini dolandırıcılarına karşı uyardı. 
Pazarlar İlçe Emniyet Amiri komiser Ahmet Durmaz, son günlerde cep telefonları ile artan dolandırıcılığa karşı vatandaşların dikkatli olmalarını istedi. Vatandaşların bir takım mesaj ve söylemler ile dolandırıldığına dikkat çeken Durmaz, “Vatandaşlarımızın kontör dolandırıcılığı ile banka havalesi veya kişisel bilgileri isteyenlere kesinlikle inanmayınız ve kendilerini arayarak kontör, banka havalesi ve kişisel bilgilerini isteyen şahıslara inanmamaları ve kontör göndermemeleri kendi menfaatlerinedir. Kontör isteyen şahısların kendilerini Emniyet görevlisi, Hâkim ve Savcı olarak tanıttıklarından dolayı vatandaşlarımızın buna itibar ediyorlar. Kim tarafından aranırlarsa aransınlar kontör, banka havalesi ve kişisel bilgilerini isteyenlere itibar göstermemeleri gerekiyor. 
Her hangi bir olumsuzlukla karşılaşan vatandaşlarımızın durumu 155 Polis imdat telefonuna bildirmeleri gerekiyor. 
Ayrıca Cep telefonunuza “Ödül kazandınız” şeklinde mesaj gönderip, mesaj gönderilen kişiyi arayıp ne ödülü kazandığını sorunca “yüklü miktarda para ödülü kazandığını ancak ödülü alabilmek için 3 adet kontör kartı alıp şifresini göndermesi gerektiği vb. gibi söylemler ile arayan kişilere itibar etmeyiniz ve en yakın kolluk birimine müracaatta bulununuz” diye konuştu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com