Emniyetten şok dayak savunması

Emniyetten şok dayak savunması
İzmir Emniyeti, basına yansıyan görüntülerden sonra ‘Kadın konsomatristi, polise hakaret etti’ dedi!

İzmir'de 4 ay önce ailesiyle gittiği müzikholde kimliği bulunmadığı için götürüldüğü karakolda polislerden yediği dayak görüntüleri ortaya çıkan Fevziye Cengiz, Türkiye'nin gündemine oturdu.
 
'BERBAT BİR DURUMDAYIM'

 
Vatan gazetesinin "Karakolda kadına dayak" başlığıyla manşetten duyurduğu Türkiye'yi ayağa kaldıran görüntülerin mağduru Fevziye Cengiz, dün eşi Murat Cengiz'le birlikte basının karşısına çıkıp yaşananları anlattı. İzmir Barosu'ndan destek aldığını belirten ve eşinin elini bir an olsun bırakmayan Fevziye Cengiz, şunları söyledi: "Berbat bir durumdayım. O günü hatırlamak, konuşmak istemiyorum. Avukatım her şeyi yapıyor. Benim polislere küfür etmem, saldırmam gibi bir durum yok. B

unlar tamamen iftira. Konuyu hatırladıkça daha kötü oluyorum. Şu an çok kötüyüm. Görüntüleri izleyince daha kötü oldum. Tedirginliğim, korkularım var. Psikolojik tedavi görüyorum. İlaçlarla ayakta duruyorum. Karakol görmek istemiyorum, korkuyorum oralardan. Onların sadece ceza almasını istiyorum. Başkalarının başına böyle bir olay gelmesin."
 
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün "Karakollarda iyileştirme var. Bu video kayıtları olduğundan birçok hak ihlali önlendi. Ama maalesef bütün tedbirlere rağmen bazı kendini bilmezler çıkıyor" yorumunu yaptı.
 
'POLİSLERDEN TEHDİT ALIYORUZ'

 
Olayın, eşi Fevziye'nin kimliğini getirmek için yanından ayrıldığı sırada meydana geldiğini söyleyen Murat Cengiz de zor günler geçirdiklerini belirterek, şöyle konuştu: "Ben eşimin kimliğini götürmek için yanından ayrıldığım sırada dövmüşler. Beni de karakolun dışına attılar. Eşim 4 aydır tedavi görüyor. Polislerden tehdit alıyoruz. Sürekli takip edip rahatsız ediyorlar. Bunu yapanların adalet önüne çıkıp ceza almalarını istiyorum."
 
DAYAK ATAN POLİSLER DAVA AÇTI
 
Olayla ilgili iki dava açıldı. Fevziye Cengiz'in şikâyetçi olduğu polisler Tekin Doğan, Beyit Sezgen ve Hakan Yörük hakkında "Zor kullanma yetkisini aşarak basit yaralama" suçundan 6'şar aydan 1.5'ar yıla kadar hapis istemiyle İzmir 17'nci Sulh Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın ilk duruşması 15 Şubat'ta. Polislerin karşı şikâyette bulunduğu Fevziye Cengiz hakkında ise "Memura mukavemet ve hakaret" suçlamasıyla İzmir 15'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde 6.5 yıla kadar hapis istemiyle açılan dava halen sürüyor.
 
İZMİR EMNİYETİ'NDEN AÇIKLAMA: O KADIN KONSOMATRİS
 
İzmir Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Emniyet, müzikhole eğlenmeye gittiğini söyleyen Fevziye Cengiz'in konsomatris olduğunu, ekiplerin denetimleri sırasında kimliksiz ve alkollü olduğunun anlaşıldığını, gerekli işlem yapılmak istendiğinde direnip hakaret ettiğini, mukavemette bulununca zor kullanılarak karakola götürüldüğünü bildirdi.
 
Açıklamada, Fevziye Cengiz ve polis memurlarının karşılıklı şikâyetleri sonrası açılan iki davanın sürdüğü belirtilerek, "Olaya karışan üç polis memuru hakkında İzmir Emniyet Müdürlüğümüzce olaya müteakip 19 Temmuz 2011'de idari soruşturma açılmış ve soruşturma halen devam etmektedir"
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com