"Emo"cu gençlik vahşeti!

"Emo"cu gençlik vahşeti!
Şiddet sarmalındaki Irak'ta bu kez hedefte "emo"cu gençler ve eşcinseller var. Son 3 haftada 14 genç taşlanarak öldürüldü. Gençler korku içinde.

Irak'ta son 3 haftada 14, toplamda en az 90 genç öldürüldü. Nedeni giyim tarzları ve saç stilleri.

Irak'ta saçlarını "emo" tarzı kestirip dar kıyafetler giyen gençler ve eşcinseller hedefte. Son bir kaç ayda saldırılar arttı. Onlarca genç taşlanarak öldürüldü. Iraklı gençler korku içinde.

Eşcinseller için durum daha da kötü. Onlar yıllardır hedef alındıklarını söylüyor. Iraklı eşçinseller korku nedeniyle yüzlerini kameraya göstermekten kaçınıyor.

Eşcinseller yaşadıklarını şu sözlerle anlatıyor:

"Tehdit ediliyoruz. Örneğin, bazı geceler arayıp, bana sokak ortasında başımı taşlarla ezeceklerini bile söyleyenler oluyor."

"Ailem dahil herkes öldürülebileceğim yolunda beni uyardı. Evimi terkettim, kardeşlerimde kaldım. Öldürülmekten korktuğum için göçebe bir hayat sürdürüyorum. Evime dönemem eğer dönersem beni öldürürler"

Saldırılar özellikle Irak İçişleri Bakanlığı'nın geçen ay "emo" kültürünü "satanizm" olarak nitelemesi sonrası başlamış görünüyor.

Bazı siyasiler, kamuoyu önünde ölümlere karşı gelse de özellikle Şii din adamlarının onay verdiği, militanların da hükümetin göz yumması saldırılara başladığı iddia ediliyor.

İngilizce "emotional" (duygusal) kelimesinden gelen "emoculuk" akımına dahil olanlar, değişik giyim tarzları, saç modelleri ve ağır makyajlarıyla dikkat çekiyor.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com