"Empati kurmanız gerekiyor"

"Empati kurmanız gerekiyor"
Afyonkarahisar Tabipler Odası tarafından organize edilen ve 1 hafta sürecek olan 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Tıp Fakültesi'nde düzenlenen programla başladı.

Afyonkarahisar Tabipler Odası tarafından organize edilen ve 1 hafta sürecek olan 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Tıp Fakültesi'nde düzenlenen programla başladı.
Kısa sürede inşa edilerek, 2009-2010 eğitim öğretim yılında eğitim ve öğretime açılan Tıp Fakültesi morfoloji eğitim binası, 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerinin başlangıcına ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Tabipler Odası tarafından AKÜ Tıp Fakültesi'nde düzenlenen geniş katılımlı bir etkinliğe, AKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necat İmirzalıoğlu, Dekan Yardımcısı Doç Dr. Şemsettin Karaca, ANS Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Gökhan Maralcan ve Afyonkarahisar Tabipler Odası Başkanı Kemal Demirkırkan, çok sayıda öğretim görevlisi ve Tıp Fakültesi öğrencileri katıldı.

'DOKTORLUK MESLEĞİNİ İCRA EDERKEN EMPATİ KURMANIZ GEREKİYOR'
Programın açılışında konuşan AKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr. Necat İmirzalıoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerinin geniş bir katılım altında dolu dolu geçmesini diledi. İmirzalıoğlu, öğrencilerden etkinliklere ilgi göstermelerini istedi. Doktor olmanın ve tıp fakültesinde okumanın bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Necat İmirzalıoğlu, 'Aslına bakarsanız doktor olmak, hem kolay hem de zordur. Bu mesleği icra ederken, empati kurmanız gerekiyor. Yani kendinizi karşınızdaki insanın yerine koymanız lazım. Bu düşüncü ile hareket ettiğiniz takdirde ileride ülkemiz için hayırlı birer doktor olacaksınız' dedi.

TAM GÜN YASA TASARISI
Afyonkarahisar Tabipler Odası Başkanı Kemal Demirkırkan ise, doktorların yaşadığı sıkıntılara değindi. Demirkıran, 'Son dönemde Sağlıkta Dönüşüm Programı adı ile yürütülen sağlık politikaları, tek yanlı ve bizlerin görüşleri dikkate alınmadan hızla yürütülüyor. SSK hastanelerinin devri, Genel Sağlık Sigortası, Aile Hekimliği Uygulamaları, hastalardan alınan katkı payları ve nihayet Tam Gün Yasası gibi. Tüm hekim örgütlerinin istisnasız karşı çıktığı Tam Gün Yasa Tasarısı, bütün itirazlara rağmen 'ben yaptım oldu' mantığı ile tek yanlı olarak meclisten geçirildi. Tasarının bu haliyle hekimlere ve sağlık çalışanlarına ve halka fayda yerine zarar vereceğini sürekli dile getirmeye çalıştık' diye konuştu.
Konuşmaların ardından, AKÜ Tıp Fakültesi öğrencilerinden oluşan Tıbbi Atık Grubu tarafından, bir müzik dinletisi sunuldu. 'Olmasa Mektubun' adlı şarkıyı seslendiren AKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr. Necat İmirzalıoğlu, öğrencilerden büyük alkış aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com