Emre hakkındaki şok gerçek!

Emre hakkındaki şok gerçek!
Fenerbahçe'nin milli orta saha oyuncusu Emre Belözoğlu'nun futbola başladığı dönemde yaptığı bir tercih kariyeri boyunca yakasını bırakmadı...

Fenerbahçe'nin başarılı orta saha oyuncularından Emre Belözoğlu'nun Medical Park Antalyaspor maçında sakatlanmasının ardından gelişen süreçte ortaya çıkan bir gerçek, futbolcu gelişimi açısından adeta ders niteliğinde bir olayı da ortaya koydu.

Futbola Zeytinburnupsor'da başlayan ve ardından da Galatasaray'a transfer olan Emre Belözoğlu'nun o dönemde oldukça zayıf olan fiziğini geliştirmek için sürekli kas çalışması yaptığı ve henüz zayıf olan kaslarına aşırı yüklendiği için şu anda bunun sonuçlarını yaşadığı ortaya çıktı.

EMRE'Yİ YAKAN TERCİH...

O dönemde Hagi ile birlikte çalışan ve Romanyalı yıldızı kendisine örnek alan Emre'ye yakın çevresi, "Ya Hagi'nin bölgesinde oynamayı hedef alıp onun arkasında bekleyeceksin ya da kendini güçlendirip daha defansif oynayarak forma şansı bulacaksın. Seçim senin..." telkinlerinde bulundu. Emre de ikinci yolu seçerek kendisine aşırı yükleme yaptı.

Milli oyuncunun, 2008 yılından bu yana 3 ya da 4 aylık periyotlarla geçirdiği sakatlıklar incelendiğinde sürekli olarak baldır kaslarından sorun yaşadığı bilinirken son olarak MP Antalyaspor maçındaki sakatlığının da fıtık teşhisi konduğu öğrenildi.
İşte Emre Belözoğlu'nun son yıllarda geçirdiği kas sakatlıkları:

12/13 Fıtık
11/12 Kasık problemleri
11/12 Baldır sorunlari
10/11 Kas yırtığı
09/10 Kas demeti çatlak
08/09 Baldır sorunlari
07/08 Uyluk ve kalça kaslarında gerilme (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com