Emre'ye hapis şoku

Emre'ye hapis şoku
Emre Belözoğlu için şok hapis istemi

Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Emre Belözoğlu'nun Kasımpaşaspor Sportif Direktörü Oğuz Erkan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyor. Hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istenen Emre Belözoğlu hakkındaki iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

Geçtiğimiz Şubat ayında Kadıköy'de oynanan Fenerbahçe-Kasımpaşa Spor maçında Emre Belözoğlu’nun küfür ettiği belirtildi.Müsabaka esnasında Kasımpaşa Spor Kulübü futbolcusu Taba ile Fenerbahçeli Kuyt’ın çarpışması neticesinde Taba’nın yerde kaldığı, pozisyonun devam ettiği ancak futbolcunun sakatlanması nedeniyle hakemin oyunu durdurarak yerde yatan Taba’nın yanına koştuğu ifade edilen iddianamede, futbolcu Taba’nın yerde kaldığı esnada topun Belözoğlu’nun ayağında olduğu, hakemin oyunu durdurmasına ise Belözoğlu’nun sinirlendiği belirtildi.

TANIKLAR DA HAKARETİ DOĞRULADI

Sarı kartı bulunan Emre Belözoğlu’nun, bu hareketi nedeniyle 2. sarı kart ile beraber kırmızı kart alması gerektiğini belirten Oğuz Erkan’a küfür ettiği ve bu doğrultuda tanık sıfatıyla beyanlarına başvurulan Kasımpaşa Spor Kulübü Teknik Direktörü Shota Arveladze ve Kasımpaşa Spor Kulübü futbolcuları İlker Avcıbay ve İbrahim Yılmaz’ın da alınan ifadelerinde hakareti doğruladıkları kaydedildi.

“AĞZIMDAN KÜFÜR ÇIKMIŞ OLABİLİR”

Şikayetçi Erkan’ın uzlaşmak istemediğini beyan ettiği, Belözoğlu’nun ise savcılıkça alınan ifadesinde maç esnasında yere düşen futbolcunun başına ne geldiğini bilmediğini, topu sürdüğü sırada hakemin bir anda düdük çalarak oyunu durdurduğunu, daha önceden de Kasımpaşalıların gereksiz yere yerde yattıkları ve maçı ağırlaştırdıklarını bildiği için bir anda sinirlendiğini ve topu ileriye doğru vurduğunu, kendi kendine söylendiğini, ağzından küfür kelimesinin çıkmış olabileceğini fakat bu küfürün hiçbir şekilde rakip takımın herhangi bir futbolcusuna yada yöneticisine yönelik olmadığını belirtti. Savcılık olaya ilişkin tanık beyanları ve dosya kapsamını dikkate alarak atılı suçu işlediğini belirttiği Belözoğlu hakkında ‘hakaret’ suçlamasıyla 4 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. Bahsi geçen olayla ilgili geçtiğimiz Mart ayında Belözoğlu, avukatıyla beraber Anadolu Adalet Sarayı’na gelerek konuya ilişkin ifade vermişti.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com