Emri veren PKK'lılara soruşturma

Emri veren PKK'lılara soruşturma
Hakkari'de bulunan Geçimli Jandarma Karakolu'na yönelik yapılan saldırının ardından Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı, saldırı emrini veren PKK'lıların belirlenmesi için soruşturma başlattı.
Çukurca Karayolu üzerinde bulunan merkeze bağlı Geçimli Jandarma Karakolu'na yapılan yapılan saldırının ardından Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı, saldırı emrini veren PKK'lıların belirlenmesi için soruşturma başlattı. Soruşturmanın Van Cumhuriyet Başsavcılığı'yla koordineli yürütüldüğü belirtildi.
 
Hakkari'ye 40 kilometre uzaklıkta bulunan Geçimli Jandarma Karakolu'na 3 gün önce yapılan saldırıda 6 asker ve 2 korucu şehit olurken, çatışmalarda 14 PKK'lı da ölü ele geçirildi.
 
Bu saldırının ardından Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı, Van Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda soruşturma başlattı. Soruşturmayla, Geçimli Jandarma Karakolu'na yönelik saldırının emrini veren ve eyleme katılanların belirlenmesi için çalışma başlatıldığı belirtildi. Çatışmalarda öldürülen PKK'lıların üzerlerinden çıkan belge ve dökümasyonun incelemeye alındığı, elde edilecek bulguların da fezleke ile Van Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne gönderileceği belirtildi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com