Emziren annelere tavsiyeler

Emziren annelere tavsiyeler
Ramazan ayında sıvı tüketimi azalmasının anne sütünü de etkileyeceğine dikkat çeken uzmanlar, "Emziren anneler iftardan sahura kadar geçecek sürede bol sıvı tüketmeli ve mutlaka sahura kalkmalı" dedi.

 Ramazan ayında sıvı tüketimi azalmasının anne sütünü de etkileyeceğine dikkat çeken uzmanlar, 'Emziren anneler iftardan sahura kadar geçecek sürede bol sıvı tüketmeli ve mutlaka sahura kalkmalı' dedi.
Ramazan'da emziren annelerin durumuyla ilgili değerlendirmede bulunan Çocuk Hastalıkları Uzmanlar, 'Anne sütü konusunda yapılan araştırmalar, kısa süreli yemek yememenin sütü azaltmadığını ancak sıvı tüketiminin yetersiz olmasının sütü azaltabileceğini gösteriyor' ifadelerini kullandı.  2- 5 ay arasında bebeği olup emziren kadınlar arasında yapılan bir çalışmanın, oruç sırasında anne sütünün içeriğinde bir miktar değişim olduğunu, kalitesinin etkilendiğini, enerji miktarı, protein, vitamin A ve C gibi elemanların günlük ihtiyacın altında kaldığını ortaya koyduğuna da dikkat çeken uzmanlar, şunları kaydetti:
'Emziren annelerin, özellikle bebeğin sadece anne sütüyle beslendiği ilk altı ayda bütün gün su içmeleri çok önemlidir. Altı ayın üzerinde olan veya başka nedenlerle zaten ek gıdalara başlamış bebeklerde ise annenin yemek yememesi ve sıvı tüketmemesi daha kolay tolere edilebiliyor. Bu durumda da annenin mutlaka sahura kalkması ve iftardan sahura kadar geçen süre içinde bol miktarda sıvı tüketmesi gerekiyor. Oruç tutmak isteyen emziren annelerin, mutlaka bir hekime başvurması gerekiyor.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com