"En az üç çocuk" Hitler'in projesiydi

"En az üç çocuk" Hitler'in projesiydi
Başbakan Tayyip Erdoğan, hepimizin bildiği gibi bir nüfus artırma politikasi güdüyor. Onun için bu artışın programlı olmasının önemi yok, artış olsun yeter.
Başbakan Tayyip Erdoğan, hepimizin bildiği gibi bir nüfus artırma politikasi güdüyor. Onun için bu artışın programlı olmasının önemi yok, artış olsun yeter.
 
Aslında bu tanıdık bir politika...
 
Hitler yönetimindeki Drittes Reich`la benzerlik var.
 
16 Aralık 1938 tarihinde Adolf Hitler, çok çocuk dünyaya getiren Alman annelerine ithafen bir "Onur Haçı“ uygulaması baslatmıştı.
 
Uzun adı "Das Ehrenkreuz der Deutschen Mutter“ (Alman annesinin onur haçı) ya da kısaca "Mutterkreuz“ (Anne haçı) olarak biliniyor. Bu düzenlemenin giriş cümleleri ise şöyle:
 
"Als sichtbares Zeichen des Dankes des Deutschen Volkes an kinderreiche Mütter stifte ich das Ehrenkreuz der Deutschen Mutter"
 
Türkçesi: "Alman halkının bol çocuklu annelere teşekkürünün görünür bir işareti olarak bu onur haçını Alman annelerine armağan ediyorum.“
 
1938 yılında, kadının toplumdaki yerinin sadece doğurganlıkla sınırlanmasının onur verici bir şey olduğunu göstermek, bana göre kandırmak için, yine Hitler`in ağzından "Çocuk doğurmak suretiyle Alman Imparatorluğu`na yaptığınız katkı ne kadar önemliydi“ (wie wichtig ihr Beitrag, den sie in Form von Kindern erbrachten, für das Reich war) sözleriyle, 2. Dünya Savaşı hazırlık aşamasında bu yönetmeliği çıkarmıştır.
 
HAÇI ALMA ŞARTLARI  
 
Bu haçı ya da madalyayı alabilmek için bir takım şartlar ve bunların sınıflandırmaları vardi. Hitler`in ırkçı ve aşırı dindar bir Katolik olduğunu da hesaba katarak düşünürsek eğer şartlar daha da netleşir kafamızda: 
 
1- Eğer çocukların ebeveynleri Alman kanından ve kalıtsal özelliklerini sonraki nesillere aktarabilecek özellikteyseler.
 
2- Annenin ödülü alabilecek yetideyseler (Kalıtsal olarak sağlıklı, terbiyeli ve ahlaki olarak hiçbir sorunu olmayan)
 
3- Çocukları canlı olarak dünyaya getirebildiyseler, bu ödülü almaya hak kazanabiliyorlardı.
 
Ödülün ise bir sınıflandırması vardı, ki bu; her ne kadar ödül verilmese de "en az 3 cocuk yapılması" isteğinin niyetiyle örtüşüyor. Bu sınıflandırma ise şöyleydi:
 
1- 3. Aşama, bronz madalya gibi: eğer anne 4 ya da 5 çocuk dünyaya getirdiyse,
 
2- 2. Aşama, gümüş madalya gibi: eğer anne 6 ya da 7 çocuk dünyaya getirdiyse,
 
3- 1. Aşama, altın madalya da diyebiliriz, eğer anne 8 ya da daha fazla çocuk doğurduysa buna bağlı madalyayı almaya hak kazanıyordu. (BCK)
 
 
 
 
 
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com