"En başarılı iki okuldan bir tanesi oldu”

"En başarılı iki okuldan bir tanesi oldu”
TÜBİTAK Bilim Adamı Yetiştirme Grubu ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması'nın Ege Bölgesi seçmeleri tamamlandı.

TÜBİTAK Bilim Adamı Yetiştirme Grubu ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması'nın Ege Bölgesi seçmeleri tamamlandı.
İzmir'deki proje yarışmasında Uşak Fen Lisesi 3 birincilik ve iki ikincilik ödülü kazanarak en fazla madalya alan okular arasında yer aldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili yaptığı açıklamada proje yarışmasına İzmir, Aydın, Manisa, Muğla ve Uşak'tan toplam 98 okul katıldığını ifade etti. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi derslikler binasındaki seçmelerde, bölgeyi temsil edecek 17 projenin belirlendiğini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, Ankara'da yapılacak finallerde Uşak'tan 3 projenin sergileneceğini dile getirdi. AB ve TÜBİTAK projelerinde son yıllarda yakaladıkları başarıları devam ettirdiklerini de belirten Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün şunları söyledi;” İzmir'deki bölge finaline 98 okuldan toplam 611 öğrencinin hazırladığı 356 proje arasından ilk elemeyi geçen 123 proje katıldı. Bu projeler iki gün boyunca sergilenmeye hak kazanmıştı. Bilgisayar, biyoloji, coğrafya, fizik, kimya, matematik, tarih ve sosyoloji dallarında yarışan eserlerden 17 tanesi, jürinin iki günlük titiz çalışması sonucu seçilerek, Ankara'daki finallerde bölgemizi temsil hakkı kazandı. En çok madalya kazanan iki okuldan bir tanesi Uşak'tan çıktı. Özel Yamanlar Lisesi ile birlikte Uşak Fen lisesi Ankara'daki finalde 3'er proje ile bölgemizi temsil edecek. Uşak olarak geçtiğimiz yıllarda da bu yarışmalarda başarı kazanmıştık. Bu proje kapsamında ildeki elemelerden sonra İzmir'e 12 proje ile gitmiştik. Vala Gedik Lisesi, Üftade Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 12 projemiz İzmir'de yarıştı. Yarışma sonunda Uşak Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 3 proje Ankara finallerine katılmaya hak kazandı. Geçen yıl bu proje kapsamındaki yarışmalarda 2 projemiz finale katılmıştı. Ankara'daki final yarışmalarında da iyi bir derece almayı umut ediyoruz”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com