En başarılı 'Yiğit Bulut' yazısı!..

En başarılı 'Yiğit Bulut' yazısı!..
Eskiden ulusalcı olarak takılan Yiğit Bulut şu zamanlarda AKP yandaşı muhafazakar başdanışman...

Radikal Gazetesi yazarı Özgür Mumcu köşesinde 'Demokrasi kahramanı başdanışman' başlıklı en başarılı 'Yiğit Bulut' yazısını kaleme aldı.

AKP hakkında kapatılma davası açıldığı zaman 'geleceğimden emin değilim' diyerek hükümete çakan Yiğit Bulut, şu sıralarda AKP yandaşı muhafazakar olarak biliniyor. Bu sayede Erdoğan tarafından Başbakanlık Başdanışmanı olarak atandı. Mumcu yazısında Bulut'a 'Artık kaygılanmasına gerek yok, geleceğini emin ellere teslim etmiştir' diyerek eski sert muhalefet ettiği dönemden bir yazısı üzerinden  Yiğit Bulut'a çakan bir yazı yazdı.
 

İşte Özgür Mumcu'nun yazısından dikkat çeken kısımlar:


Bir siyasetçinin ne kadar hoşgörülü ve müşfik olduğunu hepimize ders verir gibi ispat etti. Yiğit Bulut’u ‘Başbakanlık Başdanışmanı’ olarak atadı...

Devlet ‘hükümete’ yeter dedi!” Yazısında Başbakan’a da fahri danışmanlık hizmeti vermişti: “Hükümet eden siyasi parti artık şunu anlamalı: ‘Bundan sonrası yok!’ Uçağı ‘riske’ atmadan ‘pilotaja’ devam etsin ve lütfen artık ‘sakin’ dursun!”


Vatan gazetesindeki köşesinden şöyle sesleniyordu: “Sevgili dostlar, artık işin dozu kaçtı. Belki farkındasınız, belki değilsiniz ama ‘sistem artık’ demokrasiden ‘faşizme’ doğru kayıyor.” 

“Hitler Almanya’sında ‘ordu’ lidere itaat ediyordu, bağlıydı. Bizde ‘diktatör’ olma yolunda ilerleyen arkadaşlara ‘ordunun destek olması hatta sempati’ duyması mümkün değil...” 

AKP’nin kapatılmasını devletin ‘hükümete’ dur demesi olarak gören, gidişatın faşizme doğru olduğunu söyleyen, ‘ordu gücünü’ arkasına alamayacak ‘haşerelerin’ ideolojik olarak motive edilmiş polis gücü oluşturmasından yakınan biri ‘Başbakan Başdanışmanı’ oldu. 

Yiğit Bulut’un başdanışmanlığı memleketimizin sonuna kadar demokratik bir ülke olduğunu ve Erdoğan’ın da gelmiş geçmiş en demokrat siyasetçi olduğunu göstermektedir. 

Ne yazmıştı vaktiyle Sayın Bulut: “Açık söylüyorum, Türkiye’de bunu yapan anlayış faşizan bir anlayıştır ve ben yarın ne kendi geleceğimden ne de benim gibi düşünenlerin geleceğinden emin değilim.” 

Artık kaygılanmasına gerek yok, geleceğini emin ellere teslim etmiştir...
 

 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
      Çok Okunanlar
        Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
        Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
        E-Posta: info@sansursuzhaber.com