"En beğendiğim Fernandes"

"En beğendiğim Fernandes"
Beşiktaş'ın genç kalecisi Umut Kaya, Türkiye'de en beğendiği futbolcuyu açıkladı.

Beşiktaş'ın genç kalecisi Umut Kaya, Yavru Kartal Çocuk Kulübü üyeleri Ali Çıtak ve Sergen Aslan'ın sorularını cevapladı. Beşiktaş Dergisi'nde yayımlanan röportajda, küçükken futbol oynadığında her zaman kaleye geçtiğini kaydederek, şunları söyledi:

''Çünkü ellerimin, ayaklarımdan daha iyi olduğunu düşünüyordum. Atlamayı, zıplamayı da severdim. Sert zeminde bile atlasam canım acımazdı. Kalecilik zor bir meslek, daha çok çalışmak ve efor sarf etmek gerekiyor. Ama kalede olmak güzel bir duygu. Çünkü takımda en önemli oyuncu olduğunu hissediyorsun. Kalecisi iyi olan bir takım her zaman başarılı olur..."

"Kaleciliğin en sevdiğim taraflarından biri de riskli olması. Hata yapma şansın yok, yaparsan gol yersin. Macerayı sevdiğim için kaleciliğin verdiği heyecanı da seviyorum. Oyunu sürekli yönlendirmek, gidişatını sezmek zorundasınız. Ve mutlaka ki sahanın içindeki en güçlü futbolcu olmanız gerekiyor.''

''En beğendiğiniz sporcular kimler'' şeklindeki soruyu genç kaleci, ''Türkiye'de en beğendiğim oyuncu Fernandes. Quaresma'yı beğenirim. Guti'yi çok beğenirdim. Zaten küçüklüğümden beri kendisine ayrı bir hayranlığım vardı'' şeklinde cevapladı.

''İdollerin kimler-'' şeklindeki soru üzerine ise Umut Kaya, ''Buffon ve Casillas... Bir gün onlar kadar başarılı ve dünyaca ünlü olmak istiyorum'' diye konuştu. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com