"En Buhranlı Dönemde Çalıştım"

"En Buhranlı Dönemde Çalıştım"
Fenerbahçe'de 3 dönem çalıştıktan sonra bırakma kararı alan Aykut Kocaman % 100 Futbol canlı yayınında önemli açıklmalarda bulundu.Kocaman"Fenerbahçe'nin modern zamanlarda en buhranlı döneminde çalıştım." ifadelerini kullandım.

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman, görevden ayrılmasının ardından ilk kez konuşuyor.% 100 Futbol'da Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay'a konuk olan deneyimli teknik adam, Türk futbolunu ve gündemi değerlendiriyor.

Kocaman'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Yoğun geçen bir 3 yıldan sonra yorulduğumu hissettim. Zihinsel olarak yorgunluk vardı. Ayrılma kararını aldıktan sonra 24 Ağustos'a kadar bugüne kadar yaşamadığım ayları tatil yaparak geçirdim. Tamamen kendime döndüm.Sadece futboldan değil, herkesten ayrıldım. Biraz kendimi toparlamaya çalıştım. Aileme vakit ayırdım, ihmal ettiğim şeyleri yaptım. Eşime ve dostlarıma zaman ayırdım. İki aydan sonra İstanbul'a döndüm.

Fenerbahçe'de görev yapmak çok büyük yoğunluk isteyen bir görev. Son birkaç aydır da futbolda neler oluyor, neler olmuştu, neler yapabiliriz, neler yapacağım bunları düşündüm. Eğer fırsat olursa önümüzdeki seneden itibaren yapabileceğimiz oranda sergilemeye doğru gidiyorum.

'DÜKKANI SENEYE AÇACAĞIM'
Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra teklif gelmemesi söz konusu değil, çok doğal bir süreç.  Çok değerli teklifler geldi. Ama bir karar vermiştim. Ayrıldıkran sonra zaten uzun bir süre zihinsel temizlenmeye ihtiyaç vardı.Fenerbahçe'den ayrılma kararı verdikten sonra başka kulüpte çalışmak çok doğru olmazdı. Futbolla uğraşan birçok insan için zirve burasıdır.

Yoruldum diyerek ayrıldıktan sonra başka bir takımı çalıştırmak tutarsızlık olacaktı. Amiyane tabirle dükkanı kapattım bir aksilik olmazsa seneye açacağım.

Yurtdışından da teklifler oldu ama kibarca reddettim, bunları konuşmak da istemiyorum. Daha önceden de söylediğim gibi dükkanı kapatmıştım.

'ÖZLEMEMEK MÜMKÜM DEĞİL'
Özledim mi? Özlememek mümkün değil. Futbol öyle bir oyun ki hayatımızın tam merkezinde.Fenerbahçe teknik direktörlüğü kolay bir iş değil. 3 günde bir maç oynamak, her maçı kazanmak zorunluluğuyla maça hazırlanıyorsunuz. Yoğun bir düşünsel bir mesai isteyen bir iş.

'ÇOK HATA YAPTIM'
Hata yapmayan insan olur mu? Hele bizim gibi günde 3 maç oynayan bir takımda hata yapılmaması mümkün mü. Çok hata yaptım. Hatalarımı düzeltmeye çalıştım. Çalışacağım kulüplerde de hata yapacağım ve yine düzeltmeye çalışacağım. Hatalarımı da seslendirdim, bunlar ayıp değil. İnanın hatalarını kabul etmemesi ayıptır.

'EN BUHRANLI DÖNEMDE ÇALIŞTIM'
Esas olan hataları görebilmek ve düzeltmek için çaba harcamaktır. Fenerbahçe'nin modern zamanlarda en buhranlı döneminde çalıştım. Kulübün üstünden silindir geçmiş, futbolcular satılmak zorunda kalınmıştı.Bizim işimizde hata yapmamak değil, yapılan hataları onarmanın önemini anlatmaya çalışıyorum. Kendimizi ve takımınızı çok geliştirdik buhran ve kaosun olduğu dönemlerde."(mce)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com