“En büyük idealim Kalkan Barajı”

“En büyük idealim Kalkan Barajı”
AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Hakkı Biçer, en büyük idealinin Kalkan barajı ile Simav-Kütahya Karayolunun tamamlanması olduğunu söyledi.

 AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Hakkı Biçer, en büyük idealinin Kalkan barajı ile Simav-Kütahya Karayolunun tamamlanması olduğunu söyledi.
Simav'a 4 kilometre mesafedeki Kalkan Beldesine yapılacak bir baraj inşaatının Simav'ın bozulan ekolojik dengesinin düzenlenmesine de büyük yararları olacağını anlatan Biçer, Kalkan Barajı'nın yapılması için elinden gelen gayreti gösterdiğini bildirdi.
Kalkan beldesine baraj yapılması için önceleri yapılan plan ve projelerin olumsuz görüş bildirildiği için devletin tozlu raflarına kaldırıldığını öğrendiğini anlatan Biçer, söz konusu barajın yeniden yapılmasının yeniden gündemlerinde bulunduğunu kaydetti.
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'nden bölgede yeniden inceleme yapmasını istediğini anlatan Biçer, geçmiş yıllarda yapılan incelemenin geçersiz olduğunu bildirdi. DSİ'nin bölgede yapacağı yeni inceleme sonucu elde edilecek bilgilerin bir rapor halinde kendisine sunulacağını ve ona göre hareket edeceklerini anlatan Biçer, söz konusu alanda baraj yapımı için elverişli bulgulara ulaşılması halinde Kalkan Beldesinde baraj inşaatına bir an önce başlanması için iktidar gücünü kullanacağını söyledi.
Biçer, ”En büyük idealim Kalkan'a baraj yaptırmak” diye konuştu. İkinci büyük idealini 147 kilometrelik Kütahya-Simav karayolunun bir an önce tamamlanması olduğunu anlatan Biçer, Simav-Kütahya karayoluna 25 yıl önce başlandığını ve halen bitirilemediğini anlattı. Biçer bu yolun tamamlanmasının AK Parti hükümetine nasip olacağını ve bundan da büyük bir mutluluk duyacağını belirterek,” İkinci büyük idealime kavuşmuş olacağım” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com