"En büyük ihtiyac girişimcilik ruhu"

"En büyük ihtiyac girişimcilik ruhu"
Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Ceylan ve KÜSİAD yetkilileri Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Nazlı ve son olarak KUTSO Yönetim Kurulu ile Meclis Başkanı Nihat Delen'e nezaket ziyaretind

Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Ceylan ve KÜSİAD yetkilileri Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Nazlı ve son olarak KUTSO Yönetim Kurulu ile Meclis Başkanı Nihat Delen'e nezaket ziyaretinde bulundular.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KÜSİAD) Yönetim Kurulu'nun makamına yaptığı ziyarette Macaristan gezisini değerlendirdi. Macaristan'da iyi bir ev sahipliği gördüklerini belirten İça, “Birlikte AB destekli proje geliştirmek istiyoruz. Bu konuda sizin gibi sivil toplum kuruluşlarından da destek bekliyoruz” diye konuştu. Macaristan'daki Türk günlerinde Kütahya'yı iyi temsil etmek gerektiğini söyleyen İça, oradaki bir üniversite rektörünü Kütahya'ya davet ettiğini söyledi. KÜSİAD Başkanı Mehmet Ceylan da, Kütahya'nın kabuğunu kırması adına bu tür girişimlerin son derece önemli olduğunu vurguladı. Daha önce Macaristan'daki bir Türk Kültür derneğiyle kurulan bağlantı sonucu gelen misafirlerle ilgilendiklerini hatırlatan Ceylan, dostluğun gelişmesi adına üzerlerine düşeni yapmak için gayret göstereceklerini belirtti.
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, yerel yönetimlerin eskiye nazaran daha aktif olduğunu belirtti. Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (KÜSİAD) Yönetim Kurulu, Şükrü Nazlı'ya nezaket ziyaretinde bulundu. Nazlı, özellikle ilçelere ve kırsal kesime hizmet götürülmesi noktasında yerel yönetimlerin daha etkin rol oynadığını vurguladı. Gelişen dünyada merkeziyetçi bir yönetim sisteminden uzaklaşılmaya başlandığına işaret eden Nazlı, “Yerel yönetimlerin daha fazla inisiyatif alması, hizmetin yapılmasında zaman kazandırıyor. Kütahya'nın her alanda gelişmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi. KÜSİAD Yönetim Kurulu'na, “Elbirlik içinde Kütahyamıza hizmet edelim” diyen Nazlı, derneğin faaliyetleri hakkında KÜSİAD Başkanı Mehmet Ceylan'dan bilgi aldı. Ceylan, Kütahya'daki işletmelerin gelişmesi ve büyümesi için üyesi bulundukları Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) ile çatı kuruluş olan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) düzenlediği organizasyonlara katılım sağlamaya çalıştıklarını kaydetti. Kütahya'daki firmaların her geçen gün dünyadaki gelişmelere daha iyi ayak uydurduğunu söyleyen Ceylan, “Desteklerimiz artarak sürecek” dedi.
KUTSO Yönetim Kurulu ile Meclis Başkanı Nihat Delen'e nezaket ziyaretinde bulunan KÜSİAD yetkililerine Delen şu açıklamalarda bulundu: ''Bir toplumun gelişmesinde sivil toplum kuruluşlarının üzerine büyük görevler düştüğünü kaydeden Delen, KÜSİAD'dan önemli atılımlar beklediklerini vurguladı. Geçmişte kendisinin de bir iş dünyası sivil toplum kuruluşu olan Kütahya İşadamları Derneği'nde iki dönem yöneticilik yaptığını hatırlatan Delen, “Arkadaşlarımla beraber güzel hizmetlerimiz oldu. Şimdi de burada hizmet etmeye çalışıyoruz. Sizin gibi genç arkadaşlarımızın Kütahya'nın gelişmesi için bir araya geldiğini görmek bize güç veriyor. Herkes bulunduğu yerde işini en iyi şekilde yapmaya gayret gösterdiğinde, başarı kendiliğinden geliyor. Sizin de sorumluluğunuzun farkında olduğunuzu görüyorum. Bu beni ilimizin geleceği adına memnun ediyor” şeklinde konuştu.
KÜSİAD Yönetim Kurulu, KUTSO Yönetim Kurulu'nu da ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KUTSO Başkan Yardımcısı İsmet Özotraç, Kütahya'da en büyük ihtiyacın girişimcilik ruhu olduğunu belirterek, “Girişimciliği geliştirmeye yönelik eğitimleri önemsiyoruz. Bu konuda sizin yapacağınız önemli şeyler var. Bir sivil toplum kuruluşu olarak ilimizdeki birlikteliği sağlama noktasında yapacağınız her türlü faaliyette desteğe hazırız”dedi.(İ.BOZ)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com