En Büyük İsteği Dudak Dudağa Öpüşmek!..

En Büyük İsteği Dudak Dudağa Öpüşmek!..
Topkapı Sarayı Müdürü, tarih profesörü İlber Ortaylı ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı....

Eski öğrencileri İlber Ortaylı’nın Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde görev yaptığı yıllarda kürsüsünde bulunan asistanlara ve öğrencilere benzer tacizlerde bulunduğunu belirttiler.

Şu anda Dışişleri Bakanlığı’nda görev yapan bir diplomat, arkadaşının başından geçenleri Liberalses.com’a anlattı; “Eşcinsel olduğunu bildiğimiz bir arkadaşımız vardı. O yıllarda eşcinsellik kavramı bu kadar yaygın değildi. Daha çok homoseksüel diyorduk. Arkadaşımızın bildiğimiz bir sevgilisi vardı. İlber Ortaylı bu çocuğa hayatı zindan etti. Kendisiyle ilişkiye girmesi için her türlü baskıyı yaptı. Bu arkadaşımız zaman zaman yanımıza gelir, ağlar ve dert yanardı.”

Bilinen bir başka olay ise İlber Ortaylı’nın kütüphane olarak kullandığı ikinci evinde gerçekleşmiş. Genellikle genç öğrencilere ve kürsüsünde görevli asistanlara sarkıntılık eden İlber Ortaylı’nın en büyük isteği dudak dudağa öpüşmekmiş; “Hoca genelde ani bir hareketle dudaklarınıza yapışır, bırakmazdı. Bu yüzden genç asistanlar İlber Ortaylı’ya yakın durmazdı.”

Ortaylı
geçen yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi Onur Ödülü’ne aday gösterilmiş, fakat son dakika bu ödülü alması engellenmişti.

Geçen sene Ortaylı ile ilgili bilgiler, iddialar kulislerde konuşulmuş, Ortaylı görevde kalabilmek için başbakan Tayyip Erdoğan’ın yakınlarını devreye sokmak istemişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com