En çapsız bakan açıklandı!..

En çapsız bakan açıklandı!..
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu sert dille eleştirerek, “Dışişleri Bakanı, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en çapsız Dışişleri Bakanıdır. Ülkeyi ve dış politikayı iyi yönetemiyor. Maalesef Başbakan bu Dışişleri Bakanı’nın söylemleri çerçevesinde bir politika oluşturuyor. Ve bu politika Türkiye’ye zarar veriyor” ifadelerinde bulundu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Siteler’de mağaza açılışına katıldı. Açılış sonrası esnaf ile çay içip sohbet eden Kılıçdaroğlu esnafın sorunlarını dinledi. Yemek sonrası, bir basın mensubunun Türkiye’nin Avrupa Birliği’nde gelinen son noktayı sorması üzerine, Kılıçdaroğlu ülkenin dış politikasının iyi yönetilmediğini söyledi. Esnafın sorunları olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi: 

“Esnaf arkadaşlarımın sorunları vardı, onları dinledik. Çözüm istiyorlar, biz kendi düşüncelerimizi onlara aktardık. Piyasada durgunluk olduğunu söylediler. Sitelerin atmosferinin değişmesini istiyorlar. Siteler, Türkiye için çok önemli bir marka. 

Ama maalesef 20-25 yıldır sitelere gerekli önem verilmedi. Burada bir tuvalet bile yok. Bir belediye gelip yapıyor, diğer belediye gelip yıkıyor. Anlamak mümkün değil. Siteler mobilyacılıkta bir marka olabilirdi ve biz bunu Türkiye’ye, dünya’ya tanıtabilirdik. Burada çalışan insanlar becerilerini ağaç üstünde gösteriyorlar. Ama siyaset olarak gerekli önemi emiyoruz. Özellikle yönetimden kaynaklı ciddi sorunlar var, buna alt yapıda dâhil.” 

-“GELMİŞ GEÇMİŞ EN ÇAPSIZ DIŞİŞLERİ BAKANI”-

Avrupa Birliği ile ilgili gelinen son noktaya da değinen Kılıçdaroğlu, “Ülkenin dış politikası iyi değil iyi yönetilmiyor. Bütün komşularımızla sorunlu haldeyiz. Avrupa Birliği ile efelenerek sorun çözülmez. Akılla mantıkla çözülür. Devlet adamına yakışan aklı ve mantığını kullanmasıdır. Devlet adamına yakışan ülkesinin çıkarlarını savunmaktır. Devlet adamları ben asarım, ben keserim, ben istediğimi yaparım diye yola çıkmazlar. Bugün geldiğimiz nokta bu zihniyet tarafından ülkenin yönetildiği gerçeğidir. Bizim bu anlayışı değiştirmemiz lazım. Türkiye’nin çağdaşlaşması için, modernleşmesi için caba harcayan bir ülkeyiz. Biz yönünü batıya, uygar dünyaya çevirmiş bir ülkeyiz” diye konuştu. 

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu sert dille eleştiren Kılıçdaroğlu “Ülkeyi bu rayından alıp başka bir rayın üzerine oturtmak herkesle kavgalı olmak doğru değildir. Daha öncede ifade etmiştim. Dışişleri Bakanı, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en çapsız Dışişleri Bakanıdır. Ülkeyi ve dış politikayı iyi yönetemiyor. Maalesef Başbakan bu Dışişleri Bakanı’nın söylemleri çerçevesinde bir politika oluşturuyor. Ve bu politika Türkiye’ye zarar veriyor” iddiasında bulundu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com