En çok Star Tv konuşuldu

En çok Star Tv konuşuldu
Kanalların haber savaşlarında zirvede taşlar yerinden oynadı… Kanal D tahtından indirildi mi? İşte İnterpress'in araştırma sonuçları.

Televizyon kanallarının yıllardır süren haber savaşları, geçtiğimiz ay yeni bir boyut kazandı. Son yıllarda yazılı basının yayınlanan haber sayısında zirvede açık ara bulunan Kanal D, hızlı bir düşüş ile üçüncü sıraya inerken, Star TV birinci sıraya yerleşti. Medya Takip Ajansı Interpress’in her ay kanalların yazılı basında çıkan haberlerini incelediği araştırmada, ATV’nin de ikinciliği aldığı ortaya çıktı.

Ulusal, bölgesel ve yerel iki binden fazla gazete ile derginin tek tek incelendiği Interpress araştırmasına göre, yayınlanan haber adetlerinde açık ara hep önde olan Kanal D’yi zirveden indiren Star TV’nin, Eylül ayında toplam 2.223 adet haberinin yayınlandığı belirlendi. İkinci sırada ATV 1.801 haberle yer alırken, Kanal D’nin toplam 1.633 haberde kalarak üçüncü olduğu görüldü.

Geçtiğimiz ay ulusal ve yerel 100’den fazla yayın yapan kanalların ve yayınladıkları programların yazılı basında çıkan haberlerine göre oluşan ilk on sıra içinde yer alan diğer kanallar şu şekilde sıralandı; Show TV - 1.011 haber, Kanaltürk - 952 haber, NTV - 795 haber, TRT 1 - 734 haber, TV 8 - 714 haber, CNN Türk - 698 haber Fox TV’de 625 haber. (KKK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com