En çok takipçi hangi partide?

En çok takipçi hangi partide?
Siyasi partilerin resmi Twitter hesaplarındaki takipçi sayıları ne kadar? İşte partilerin sosyal medya karneleri!

Milliyetçi Hareket Partisi, 56.367 takipçi sayısı ile CHP ve AKP'yi solladı.

Twitter'da siyasi partilerin resmi hesaplarının takip eden kişi sayısı sıralamasına göre; MHP, birinci sırada yer alırken, on iki yıldır iktidarda olan AKP ise şaşırtıcı bir şekilde sonuncu sırada yer alıyor.
 
SOSYAL MEDYAYI AKTİF OLARAK KULLANAN SİYASİLER
 
Türkiye'de yaklaşık 8 milyon kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesi Twitter'ı siyasi partiler de seçmenine ulaşmak için kullanıyor. Partilerin resmi Twitter hesabından genel başkan, genel başkan yardımcıları ve grup başkanvekillerinin faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler yapılıyor.
 
EN ÇOK TAKİPÇİ MHP'DE!
 
Twitter'da MHP'nin resmi hesabı @mhp_bilgi 56367 takiple birinci sırada yer alırken AKP Genel Merkez'in resmi hesabı olan @akparti 7130 takiple partilerin Twitter takipçi sıralamasında sonuncu. BDP Twitter'da 49644 takipçiyle ikinci, CHP 49528 takipçiyle üçüncü, Meclis dışında bulunan Saadet Partisi ise 19795 takipçiyle dördüncü sırada yer alıyor.

KENDİ PARTİSİNİ TAKİP ETMEYEN GENEL BAŞKANLAR
 
Parti sosyal medya danışmanları tarafından kullanılan Başbakan Erdoğan adına paylaşımlar yapılan @RT_Erdoğan hesabı AKP Genel Merkezi'nin resmi hesabını takip etmiyor. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de @mhp_bilgi hesabını takip etmiyor.


(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com