En değerli araziler de özelleştiriliyor

En değerli araziler de özelleştiriliyor
İstanbul, İzmir, Ankara, Şanlıurfa ve Yozgat’ta bulunan 322 bin metrekare büyüklüğünde arsa ve tarlalar özelleştirilecek...

2008'de Karayolları'nın İstanbul Zincirlikuyu'daki 96 bin metrekare arsası için yapılan ihaleyi Zorlu Holding, 800 milyon dolarlık teklifiyle kazanmıştı.

Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 2 Şubat tarihli kararına göre mülkiyeti Maliye ve Karayolları'na ait olan 59 adet taşınmaz özelleştirme kapsam ve programına alındı. 24 ay içinde satışı tamamlanacak gayrı menkuller içinde İstanbul'un en gözde semtlerinden Küçükyalı'daki 2775 numaralı ada içinde yer alan 43 adet parsel dikkat çekiyor. Toplam büyüklüğü 105 bin metrekare olan bu adadaki parsellerin, 88 bin 163 metrekaresi Karayolları ve Maliye'ye ait bulunuyor. 43 parselden 13 tanesini tarla, 1 tanesini bahçeli kagir ev, 29 tanesini ise arsa oluşturuyor.

SATIŞA ÇIKAN ARAZİLERİN LİSTESİ

Yine Maltepe'de satışa çıkacak bir diğer yer ise Başıbüyük Mahallesi'nde yer alan Maliye Hazinesi'ne ait toplam 1691 metrekare büyüklüğünde 2 adet arsa.

İZMİR'DE 17 ARSA

İzmir'de ise Bornova İlçesi Kazım Dirik Mahallesi
'nde yer alan 14 adet tarla ve bahçe satışa çıkacak. Bunların toplam büyüklüğü 41 bin 536 metrekare.

İzmir Bayraklı İlçesi Mansuroğlu Mahallesi'nde ise 52 numaralı adada yer alan arsa, bağ ve kayısı bahçesinden oluşan toplam 3 bin metrekare büyüklüğündeki üç parsel satılacak.

ANKARA'DA HASKÖY

Ankara'da satışa çıkacak tek arsa Keçiören İlçesi Hasköy Mahallesi'nde bulunuyor. Karayolları'na ait 15 bin 300 metrekare büyüklüğündeki arsa 90721 numaralı adada yer alıyor.

Şanlıurfa Merkez İlçesi Yenişehir Mahallesi'nde ise 40 bin 71 metrekarelik gayrı menkul satışa çıkacak.

Yozgat Merkez İlçesi Yukarınohutlu Mahallesi'nde de 31 bin 770 metrekare büyüklüğündeki gayrı menkul özelleştirilecek. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com