“En değerli varlığımız çocuklarımız”

“En değerli varlığımız çocuklarımız”
Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bulunan Milli Birlik Polis Merkezi'nin eski binası, yapılan tadilat çalışmasının ardından Çocuk Şube Müdürlüğü'ne verildi.

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bulunan Milli Birlik Polis Merkezi'nin eski binası, yapılan tadilat çalışmasının ardından Çocuk Şube Müdürlüğü'ne verildi.
İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği yeni binası törenle hizmete açıldı. Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, polisin gayretinin suç işleyen çocukları yeniden topluma kazandırmak olduğunu ifade etti. Türkmenli, bu kapsamda devletin suç işleyen çocuklara büyüklerden ayrı bir muamele ile yaklaştığını ve bu kapsamda emniyet bünyesinde çocuk şubesi müdürlüğü olduğunu söyledi. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın nüfusumuzun önemli bir oranını
teşkil ettiğini anlatan Emniyet Müdürü Türkmenli, şöyle konuştu: 'Çocuk sayısı ile meşhur olan Türk milletinde çocukların da işlediği suçlar bulunuyor. Devletimiz de bunu son yıllarda fazlaca önemsiyor ve çocuk suçlarında özel bir muamele uygulanıyor. Yani büyüklerin yargılamasından ayrı bir metot, muamele ve yargılama ile bu çocuklarımızın hayata kazandırılması amaçlanıyor. Bizim görevimiz suç işleyen çocukları toplum dışına itmek değil bu çocukları topluma kazandırmayı sağlamaktır. Bu nedenle özel mekanve eğitimlere ihtiyacımız var. Biz personelimizi bu konuda en iyi biçimde yetiştirdik fakat kendilerinin çalışma ortamları müsait değildi. Şimdi güzel bir mekanımız var.'
Türkmenli, yeni hizmet binasında aynı zamanda toplum destekli büro amirliği ve rehberlik ve danışma büro amirliğinin de hizmet vereceğini de sözlerine ekleri.
EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ ÇOCUKLARIMIZ
En değerli varlığın çocuklar olduğunu dile getiren İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürvekili Emniyet Amiri Mehmet Zeybek de, çocuklara layık olan en iyi hizmeti vermek için yeni bir binaya kavuşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.
Çocukları her türlü tehlike ve kötülüklerden koruyarak uzak tutmanın en önemli ve en büyük görevleri olduğunu belirten Zeybek, şöyle konuştu: 'Bu bilinç ile hizmetlerimizi daha etkin ve verimli hale getirmek için elimizden gelen çabayı göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Hepinizin huzurunda yeni hizmet binamızın yapımında ve tefrişinde sonsuz desteklerini esirgemeyen sayın müdürümüze, müdür yardımcılarımıza ve emeği geçen herkese minnet ve şükranlarımı sunarım.'
Konuşmaların ardından Çocuk Şube Müdürlüğü'nün açılış töreni gerçekleşti. Törene, İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hasan Şahin, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Hancıoğlu, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şevki Ceylan, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, emniyet amirleri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. Tören yeni hizmet binasında verilen kokteyl ile sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com