En dürüst takım Fenerbahçe

En dürüst takım Fenerbahçe
Fenerbahçe, futbolcuların aylık gelirini 6 bin lira civarında Galatsaray ve Beşiktaş ise 300 Lira'dan gösteriyor.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), astronomik rakamların döndüğü başta futbol olmak üzere, basketbol ve voleybol sektörlerini mercek altına aldı. İnceleme sonucu kulüplerin milyonlarca lira ödediği sporcular ve teknik adamların sigorta primlerini asgari ücretten yatırdığı ortaya çıktı.
 
BEŞİKTAŞ VE GALATSARAY'DA OYUNCULAR AÇLIK SINIRINDA
 
Sporcuların primlerini asgari ücretten gösteren kulüpler arasında Galatasaray ve Beşiktaş da var. Yani, sezon başına milyonlarca Euro kazanan Melo, Quaresma gibi yıldızların bile aylık geliri 940 lira gözüküyor. Keza Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba açlık sınırında yaşıyor!
 
FENERBAHÇE ÜST SINIRDAN YATIRIYOR
 
Üç büyükler içinde çalışanların primlerini tavandan yatıran tek kulüp Fenerbahçe. Sarı Lacivertli yönetim, oyuncu ve teknik heyetin aylık ücretlerini 6 bin lira civarında gösterip, kişi başına aylık 2 bin lira prim bedeli ödüyor. Galatasaray ve Beşiktaş'ta bu rakam 300 lira civarına düşüyor. Spor sektöründeki kayıplar nedeniyle kasasına yılda 32 milyon lira daha az para giren SGK, kulüplere uyarıda bulunarak primleri tavandan yatırmalarını istedi. 
 
360 BİN KİŞİ MERCEK ALTINDA
 
Mevcut sistemde, ücretlerin 6 bin liraya kadar olan bölümüne sigorta primi kesiliyor. Bundan yüksek ücret alanlar için ayrı bir prim tarifesi bulunmuyor. Maaşı 6 bin liranın üzerinde olanlar için çalışma başlatan SGK, prim tavanlarını yükseltme kararı aldı. Prim tavanının hangi formülle, ne kadar yükseltileceği ise önümüzdeki haftalarda netleşecek. SGK'nın belirlemelerine göre aylık ücreti 6 bin liranın üstüne çıkan 360 bin çalışan bulunuyor. Yapılan düzenleme ile 360 bin kişiden daha fazla prim alınarak kurumun gelirleri arttırılmış olacak. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com