"En fazla zengin turistler şikayet ediyor"

"En fazla zengin turistler şikayet ediyor"
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, eğlence merkezlerine yönelik ses yasağını uygulamakta kararlı olduklarını ifade ederek, eğlence merkezlerindeki gürültüden en fazla yabancı turistlerin şikayetçi olduğunu söyledi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, eğlence merkezlerine yönelik ses yasağını uygulamakta kararlı olduklarını ifade ederek, eğlence merkezlerindeki gürültüden en fazla yabancı turistlerin şikayetçi olduğunu söyledi.
Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Uşak'a gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Öz Merkez'de gerçekleştirilen İl Çevre Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda Uşak'taki çevre sorunları masaya yatırıldı. Toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Eroğlu, eğlence merkezlerindeki ese yasağıyla ilgili soruları da yanıtladı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın gece saat 23.59'dan itibaren uygulanan ses yasağının tatil beldelerinde esnetilebileceği yönündeki sözleri hatırlatılması üzerine Bakan Eroğlu, ses yasağı uygulaması konusunda kararlı olduklarını bildirdi. Bakan Günay ile aynı şeyi söylediklerini ancak medyanın konuyu çarpıtmaya çalıştığını ifade eden Bakan Eroğlu, 'Bazen gazeteler ve medya konuları çarpıtıyor. Bu konuda da bir çarpıtma var. Biz Sayın Günay ile aynı şeyi söylüyoruz. Medya ise bu konuda sanki iki bakan arasında ihtilaf varmış havası vermeye çalışıyor. Gürültü konusunda tek yetkili kurum Çevre ve Orman Bakanlığı'dır. Biz eğlenceye karşı çıkmıyoruz. Ancak eğlenirken gürültü ile vatandaşların huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yok. AB standartları da bunu söylüyor. AB normlarına uygun bir yönetmeliktir bizim uygulama. Kaldı ki biz AB müzakerelerinde çevre faslını açtık. Çevre fazlı kriterlerinde gürültüyle mücadele direktifi var. Bizde bu direktife göre yasak uyguluyoruz. Tatil bölgelerinde ne fazla şikayet yabancı turistlerden geliyor. Daha dün Alanya'dan bir şikayet aldım. Gürültü nedeniyle bütün turistler gürültü nedeniyle oteli terk etmiş. Sanıyor musunuz ki gelen turistlerin hepsi gece sabaha kadar eğleniyor. Bazı turistler akşama kadar geziyor. Gece de dinlenip yatmak istiyor. Biz gürültüyle bu turistleri rahatsız edemeyiz. Bu tip turistler genellikle zengin ülkeye para bırakan turistlerdir. Para bırakacak turistleri kaçıramayız. Kaçırırsak gürültü yüzünden turizme balta vurmamız dahi söz konusu olabilir' dedi.

'UŞAK'IN ÇÖP SORUNU ÇÖZÜLMESİ İÇİN DESTEK VERDİK'
Uşak'ın çöplerinin vahşi olarak depolanmasının büyük bir eksiklik olduğunu Koordinasyon toplantısında konuyu değerlendirdiklerini kaydeden Bakan Eroğlu, 'Biz daha önce Uşak'ın çöp sorunu çözülmesi için destek verdik. Bakanlık olarak 550 bin TL belediye hesabına aktardık. Ama şuana kadar hiçbir adım atılamadı. Bugün konunun çözümü için gerekli talimatı verdik. Hiç kimsenin çöpleri vahşice depolamaya hakkı yok. Çöplerin vahşice depolanması yeraltı sularının kirlenmesine ve sağlık sorunlarına sebep oluyor.
Biz bu konuda tüm belediyelere gerekli desteği veriyoruz. Ama buna rağmen işi uzatan belediyelere de ceza kesiyoruz. Bir belediyeye bu konuda 105 bin TL para cezası uyguladık' diye konuştu.

'REFERANDUMDA UŞAK'TAN YÜZDE 70 EVET OYU BEKLİYORUZ'
Bakan Eroğlu toplantının ardından AK Parti'nin Temmuz ayı İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Burada AK Parti'ye katılanlara parti rozeti takan Bakan Eroğlu konuşmasında referandumda Uşak'tan yüzde 70 evet oyu beklediklerini söyledi. Eroğlu şunları söyledi:
'AK Parti olarak milletin sağduyusuna güveniyoruz. Millet referandumda en doğru kararı verecektir. Ancak sandıklara hakim olmamız lazım. Sandıkta kaybetmemeliyiz. Referandumda Uşak'tan yüzde 70 evet oyu bekliyoruz. Referandum ve 2011 seçimleri Türkiye için çok önemli. Türkiye'nin önünü kesmek isteyen bazı güçler var, çeteler var, yurt dışındaki bazı mihraklar var. Onlara karşı gereken demokratik çalışmayı yapmak zorundayız. İnşallah biz onlara fırsat vermeyeceğiz. AK Parti seçimlerde yeniden tek başına gümbür gümbür yeniden iktidar olacak. Referandum için Uşaklı partililerimize yüksek bir çıta belirledik. Yüzde 70 çıtasını yakalamak için birlik beraberlik içinde çalışmak zorundayız.'
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısının ardından kentten ayrılarak Afyonkarahisar'a hareket etti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com