En güçlü başbakan adayı için tutuklama kararı

En güçlü başbakan adayı için tutuklama kararı
Pakistan'da Anayasa Mahkemesi, başbakanlık koltuğunun en güçlü adayı Tekstil ve Sanayi Bakanı Mahdum Şahabuddin hakkında uyuşturucu kaçakçılığından tutuklama kararı çıkardı.
Adaylığı Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari tarafından desteklenen ve yarın parlamentoda yapılacak seçimde başbakan olmasına kesin gözüyle bakılan Tekstil ve Sanayi Bakanı Şahabuddin'in Sağlık Bakanı olduğu dönemde başlatılan bir uyuşturucu operasyonunda isminin geçmesinden dolayı tutuklama emri çıkartıldığı bildirildi.
 
Şahabuddin'in, amfetamin türevi efedrinin ülkeye sokulmasıyla alakası olduğu gerekçesiyle tutuklama kararı çıkarıldığı iddia ediliyor.
 
Tutuklama kararının Şahabuddin'in adaylığına engel olup olmadığı henüz açıklanmadı.
 
Mahkeme ayrıca, Salı günü başbakanlık görevinden uzaklaştırdığı Yusuf Rıza Gilani'nin oğlu Musa Gilani hakkında da aynı suçtan tutuklama kararı çıkardı.
 
Pakistan'da Anayasa Mahkemesi'nin hükümet üzerindeki baskısı hükümet ve yargı arasında uzun süredir var olan kinin sonucu olarak değerlendiriliyor. Pakistan'da ordu ve istihbarat teşkilatı da geçen aylarda birçok kez hükümet ve Cumhurbaşkanı Zerdari ile karşı karşıya gelmiş ve mahkemelik olmuştu. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com