En İyi 10 Basketbolcu Arasında 2 Türk!

En İyi 10 Basketbolcu Arasında 2 Türk!
Avrupa'nın en iyi basketbolcusu ödüllerinde, iki Türk basketbolcu ilk 10'da yer aldı...

Hidayet Türkoğlu ve Ersan İlyasova Avrupa'nın en iyi 10 erkek basketbolcusu arasına girdi. La Gazzetta dello Sport'un listesinde Fenerbahçe'nin oyuncusu Hana Horakova ise kadınlarda birinci sırada.

İtalyan spor gazetesi “La Gazzetta dello Sport”un bu sezon 34'üncüsünü düzenlediği geleneksel “Europlayer” (Avrupa'nın en iyi basketbolcusu) ödüllerinde, Hidayet Türkoğlu, İtalyan Bargnani ile birlikte 6'ncı sırada yer aldı. Ersan İlyasova da 8'inci sırada kendine yer buldu.

31 ülkeden 146 jüri üyesinin oy kullandığı ankette Türkiye'yi Cenk Akyol, Ersan İlyasova, Mehmet Okur, Hidayet Türkoğlu ve Kerem Tunçeri temsil etti. Sıralamada 1'inciliği Los Angeles Lakers'ın İspanyol oyuncusu Pau Gasol 240 puanla elde ederken, 2'nci 118 puanla Alman Nowitzki, 3'üncü 75 puanla İspanyol Navarro, 4'üncü 58 puanla Sırp Teodosiç, 5'inci 39 puanla Litvanyalı Kleiza oldu. Türkoğlu ve İtalyan Bangnani 30 puanla 6'ncılığı paylaştı.

Kadınlarda bir Fenerli

Kadınlarda Fenerbahçe'nin Çek gardı Hana Horakova 54 oyla 1'inci olurken Fransız Sandrine Gruda 2'nci ve yine Çek oyuncu Eva Viteckova 3'üncü sırayı elde etti.

Hürriyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com